Booktiga 2024

Rukomet: MKA IPC – Poreč 27:26

28.02.2010. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Rukomet: MKA IPC – Poreč 27:26

Nikada bliže svom prvom bodu u Čakovcu, u svih pet premijerligaških sezona, nisu bili rukometaši Poreča od ovosezonskog derbija 19. kola u kojem su od domaćeg MKA IPC-a na koncu izgubili sa svega golom zaostatka.

S ionako skromnim igračkim kadrom, kojeg je prije tri dana napustio i Ivan Sever (otišao u slovensko Krško), a suigračima ovom prigodom nije mogao pomoći ni ozljeđeni Samir Begzić, držali su se Porečani na gol-dva zaostatka sve do sredine drugog poluvremena (18:19).

Tada su se Čakovčani, zahvaljujući i gostima koji su promašili nekoliko zicera u kontrama, uspjeli odlijepiti na nešto značajniju prednost i pet-šest minuta prije kraja imali i najviših 26:21 što im je omogućilo komotan završni dio utakmice.

No u samoj su završnici, zahvaljujući i zapaženom Nikoli Jablanu koji je stao na vrata, Porečani uspjeli smanjiti vodstvo domaćina na minimalan gol prednosti, ali za barem poravnanje nisu imali snage i vremena.

Dvorana Graditeljske škole. Gledatelja 500. Suci: Jurinović (Zadar) i Mrvica (Biograd). Sedmerci: MKA IPC 3 (1), Poreč 5 (4). Isključenja: MKA IPC 6, Poreč 2 minute.

MKA IPC: Lončar, Sladoljev, Rodik, Varga 2, Balog 3, Karačić 4 (1), Crnić, Zadravec 1, Vidaković, Marčec, Mesarić 4, Krajner 1, Pašalić 3, Herman 5, Čavar 1, Jelenić 3.

POREČ: Čarapina, Jablan, Gračić, Mataija 10 (4), Galijot 3, Čorić 3, Vujić 1, Turković 2, Radošić, Ivančev 3, Gudić 4, Perhat, Rađaković, Thoss, Prelac, Grgić.