Rukomet: Metković – Poreč 23:23

08.11.2009. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Rukomet: Metković – Poreč 23:23

Sretni, s obzirom na to da su u Metkoviću osvojili svoj prvi bod u pet godina premijerligaške povijesti, ali ne i potpuno zadovoljni jer su iz ruku ispustili gotovo dobivenu utakmicu, vratili su se rukometaši Poreča s uvijek vrućeg gostovanja u Metkoviću koje je okončano rezultatom 23:23 (12:13).

Odličnom igrom, popraćeni raspoloženim vratarom Goranom Čarapinom koji je upisao ukupno 20 obrana od čega dva sedmerca, Porečani su gotovo cijeli susret kontrolirali igru i bili u vodstvu, a sredinom drugog poluvremena imali su i najviših pet golova prednosti (20:15) s kojima su oba boda imali u džepu.

Međutim, u završnom kvartalu Metković se uspio vratiti i nekako ipak iščupati domaći bod, uz podatak da su u završnih 20-ak minuta igre porečki rukometaši čak devet napada morali završavati pod pritiskom sudačke prijetnje pasivnom igrom.

Imali su, međutim, gosti u završnih 13 sekundi zadnji napad za pobjedu, ali je Ivica Gudić dvije sekunde prije kraja šutirao preko vratiju. U redovima Poreča efikasnošću se ponovno istakao najbolji strijelac lige Vedran Mataija koji je čak osam od svojih ukupno devet golova postigao u prvom poluvremenu, dok je u drugom dijelu bio pod posebnom prismotrom metkovačke obrane.

Sportska dvorana. Gledatelja 700. Suci: Jurinović (Zadar) i Mrvica (Biograd). Sedmerci: Metković 3 (1), Poreč 4 (3). Isključenja: Metković 8, Poreč 6 minuta.

METKOVIĆ: Granić, Ilić, Kolovrat 2, Sabljić 3, Čužić 7 (1), Đurković 2, Majić 1, Sladovljev – Jolić 2, Vidović 1, I. Sršen 1, Marić, Pušić, Brozović 1, Deak, D. Sršen, Paponja 3.

POREČ: Čarapina, Jablan, Gračić, Radošić, Mataija 9 (2), Galijot, Vujić, Prelac, Lovrinović 3 (1), Turković 1, Ivančev 1, Gudić 4, Rađaković, Thoss, Gruičić 4, Sever 1.