Rukomet: CO Zagreb – Poreč 39:21

18.09.2010. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Rukomet: CO Zagreb – Poreč 39:21

Nije to bila utakmica koju će porečki rukometaši posebno pamtiti, znali su oni vječnom prvaku Hrvatske čak i u Zagrebu pružati i bolji otpor, no ovom je prigodom renome suparnika očito impresionirao niz mladih igrača u redovima gostiju.

No poraz je to bez značajnijih posljedica po Porečane kojima je svejedno poslužio kao korisno stjecanje iskustva, premda je krajnja razlika, što je i najveća prednost koju je na utakmici ostvarilo "Croatia osiguranje", možda mogla biti nešto manja.

Zagrepčani, kojima je susret bila posljednja provjera uoči starta europske Liga prvaka, ništa nisu prepustili slučaju i već su u prvom poluvremenu otklonili sve dileme kada su nezaustavljiva za "Poreč" bila domaća krila Zlatko Horvat i Ljubo Vukić, svaki s po šest golova.

Pored toga domaći vratar Marin Šego u prvih je 30 minuta zaustavio više lopti (osam), nego što su Porečani uspjeli smjestiti iza njegovih leđa (sedam) i bilo je to sigurno napadački jedno od najskromnijih poluvremena porečkih rukometaša uopće.U nastavku tamo gdje su kod "CO Zagreba" u prvom dijelu napadački stali Horvat i Vukić, nastavili su Marino Marić i Adnan Jakšić.

S druge strane, u redovima Porečana raspucao se David Miličević koji je u drugom poluvremenu postigao šest od svojim ukupno sedam golova.

Dvorana na Trešnjevci. Gledatelja 200. Suci: Bernobić i Kalčić (oba Rijeka)

CO ZAGREB: Šego (8+1), Pešić (7+0), Marić 5, Tarabochia 2, Kopčo, Stepančić, Kopljar 2, Jaškić 6 (1), Špiler 3, Gojun 3, Štrlek 1, Horvat 7, Vukić 8 (2), Valčić, Bogunović 1, Gal 1.

POREČ: Grd (5+0), Jablan (2+0), Prelac, Mataija 3, Krajinović 1, Vujić 1, Čorić 1, Šimičić 1, Crnić, Ivančev 2, Gudić 3, Rađaković 2 (2), Thoss, Topić, Miličević 7.Sedmerci: CO Zagreb 3 (3), Poreč 3 (2). Isključenja: CO Zagreb 8, Poreč 4 minute.