Rukomet: Bjelovar – Poreč 29:26

17.10.2009. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Rukomet: Bjelovar – Poreč 29:26

U utakmici dvaju kvalitetom ravnopravnih suparnika u kojoj su poravnat rezultat (23:23) uspjeli održavati sve do završnih desetak minuta igra, rukometaši "Poreča" ipak su na koncu poraženi od domaćeg "Bjelovara" koji je učinkovitiji bio u završnici za konačnih 29:26.

Porečani su veći dio prvog poluvremena držali vodstvo od gola do dva prednosti, no Bjelovarci su zahvaljujući nešto čvršćoj obrani u 17 minuti stigli do poravnanja (10:10) i završnicu prvog dijela odigrali daleko bolje te na odmor otišli s pristojna tri gola fore (15:12). Porečkim rukometašima se u toj završnici prvoga poluvremena ponovno desila napadačka "crna rupa" jer su u završnih 13 minuta uspjeli postići svega dva gola.

Početkom nastavka bjelovarski rukometaši su uglavnom držali dva tri-gola prednosti, ali kako je vrijeme odmicalo, gosti su sve više preuzimali inicijativu i "mic po mic", zahvaljujući uglavnom najefikasnijem igraču susreta Mataiji, te Turkoviću, na ulazu u zadnji kvartal stigli do poravnanja (20:20). Rezultatski paritet trajao je do završnih desetak minuta kada su se domaćini uspjeli odvojiti na dva zgoditka razlike i prednost sačuvati do kraja.

Sportska dvorana. Gledatelja 300. Suci: Igor Hunjadi i Mario Zečević (oba Zagreb).

BJELOVAR: Karabatić, Obran, Škalić, Jurjević 4 (2), Golub, Šimunović 1, Tojčić 4, Pećina 4, Gotal 4 (1), Gavranović, Pribanić 1, Grgić, Prihić 5, Gašparović, Dragičević 6.

POREČ: Čarapina, Gračić, Krevatin, Prelac, Mataija 9 (2), Gudić 5, Vujić 1, Turković 5, Radošić, Ivančev 3, Rađaković, Thoss, Gruičić 3, Sever.

Sedmerci: Bjelovar 6 (3), Poreč 2 (2). Isključenja: Bjelovar 4, Poreč 8 minuta. Crveni kartoni: Obran (5), Prihić (60).

(K. KLARIĆ, snimio S. RADOLOVIĆ, Glas Istre)