Rukomet: Bjelovar – Poreč 29:26

16.10.2010. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Rukomet: Bjelovar – Poreč 29:26

Nedovoljno dobro odigrali su rukometaši Poreča na gostovanju u Bjelovaru protiv istoimenog domaćina da bi se kući vratili barem s bodom te su treću sezonu uzastopce iz grada nekadašnjeg prvaka Europe otputovali bez ikakvog plijena.

Trebale su čak četiri minute igre da se neka od mreže zatrese, a onda su Bjelovarci golovima Jurjevića i Đurićina preuzeli vodstvo koje nisu ispuštali tijekom prvog poluvremena. Porečani su prvi puta poentirali preko Miličevića u petoj minuti, no već u devetoj minuti igre domaćini su prvi puta vodili s četiri gola prednosti (5:1).

Početkom drugog dijela uspjeli su gosti serijom 5:1 čak i jedini puta na utakmici povesti (17:16), no ubrzo su bjelovarski rukometaši ponovno preuzeli rezultat u svoje ruke, a njihova je prednost u završnih pet minuta u dva navrata glasila i pet razlike.

U susretu s obostrano puno, čak po 20 minuta isključenja svake momčadi, najbolji je u redovima porečkog kluba bio kružni napadač Teo Čorić sa stopostotnim šutom od sedam pogodaka iz sedam pokušaja, no za nešto više od prihvatljivog poraza njegovog sastava trebala mu je veća pomoć još ponekog suigrača.

Sportska dvorana. Gledatelja 300. Suci: Klapež i Pervan (oba Trilj). Sedmerci: Bjelovar 3 (2), Poreč 4 (3). Isključenja: Bjelovar 20, Poreč 20 minuta.

BJELOVAR: Karabatić (15+1), Grgić, Lalić, Jurjević 2 (1), Vuglač 4, Šimunović 2, Vidaković 7, Gavranović, Pribanić 1, Merhar, Gašparović, Vidović 5, Đuričin 6, Turković 1, Sršen 1, Horvat.

POREČ: Jablan (4+0), Grd (8+1), Prelac, Mataija 3, Galijot 4 (3), Perhat, Čorić 7, Šimičić, Crnić, Beganović, Ivančev 2, Gudić 5, Rađaković, Thoss 2, Topić, Miličević 3.