Valfresco Uskrs S

Rukomet, 3.HRL zapad 2: RK "Poreč" II – RK "Gospić" 32:26 (16:11)

30.10.2005. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Rukomet, 3.HRL zapad 2: RK "Poreč" II – RK "Gospić" 32:26 (16:11)

Mjesto: Poreč, dvorana S.R.C. Veli Jože

Datum i vrijeme: 29.10.2005. 19.30 h

Gledatellja: 70

Suci: Ljubomir Stojanović (Pula) i Samid Velagić (Labin)

Nadzornik: Feručio Bubičić (Poreč)

Poreč II: Marko Rudonjić, Dean Turković 8 (5), Marko Čanić, Slaven Šebešćen, Igor Perhat 6, Davor Turković 2, Jurica Martuslović, Ivan Gogala, Mario Galijot 4, Kristijan Sliško, Vedran Mataija 5, Damir Šehić, David Petrić 3 i Matija Rađaković 4

Gospić: Goran Došelj, Marko Šimić 2, Denis Pleša, Dario Krpan, Vanja Antić, Aleksandar Gadžić 9(1), Ivan Mihić 6(2), Marko Kriste 8 (5), Martin Capar 1 i Marko Brkljačić

Isključenja:

Poreč: 8 minuta – Dean Turković (2+2), Matija Rađaković (2), Mario Galijot (2)

Gospić: 14 minuta – Vanja Antić (2), Marko Šimić (2+2+2), Ivan Mihić (2), Marko Kriste (2), Martin Capar (2)

Sedmerci: Poreč : 5 (8), Gospić : 8 (10)

Iako su gosti stigli nekompletni, a prije početka same utakmice ostali bez usluga Kušanića – bez liječničkog pregleda, pobjeda porečana nije došla glatko. Domaćini su se dosta mučili u napadu, ali još su više namučili svoje protivnike u obrani, tako da su gosti u prvom poluvremenu iza leđa vrlo raspoloženog Rudonjića poslali svega 11 lopti, od toga tek 7 iz igre. Uz granitnu obranu koja izgleda sve bolje i bolje iz utakmice u utakmicu, porečani su gradili svoj uspijeh korak po korak. U prvom poluvremenu gosti ne dozvoljavaju porečanima da se odvoje, a najjače oružje im je izgledala beskonačno duga igra u napadu, koju su suci tolerirali. Porečani su strpljivo i sigurno igrali svoju obranu i bržim tempom pokušavali slomiti protivnika koji se nije dao, tako da do 20. minute porečani imaju sitnih +2 (rezultat 12-10). Posljednjih 10 minuta rade seriju 4-1, tako da se na poluvrijeme ide rezultatom 16-11.

U drugom poluvremenu ista priča se odvija na parketu, gosti igraju duge napade, a porečani to efikasno rješavaju svojom sigurnom obranom. Dva puta se gosti približavaju, prvo na 2 razlike pri rezultatu 19-17 u 40. minuti, i poslije još na 3 razlike u 52. minuti kod rezultata 26-23. U tim trenucim ključnu ulogu igra mladi Mataija koji u dva navrata majstorski prolazi svog čuvara koji ga nepropisno zaustavlja, tako da kad se utakmica bližila kraju, gosti igraju dva puta s igračem manje, i tu ih domaći kažnjavaju iz brzih polukontri i osiguravaju miran kraj utakmice. Na kraju još ostaje vremena da domaći igrači efikasnim pogotkom iz cepelina, kojeg realizira Perhat na asistenciju Mataije, izmame pljesak publike.

Zaslužena pobjeda domaćina 32-26 koji se vidno diže iz utakmice u utakmicu.

Izvještaj: Robert Fabac