Sv. Bernardo -s

Roko Karanušić – Bob Bryan 1 : 2 ( 7 : 5, 3 : 6, 6 : 7 ) i konačni rezultat Hrvatska – USA 3 : 2

12.07.2009. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Roko Karanušić – Bob Bryan 1 : 2 ( 7 : 5, 3 : 6, 6 : 7 ) i konačni rezultat Hrvatska – USA 3 : 2

U posljednjem meču Davis cupa u Poreču 12. srpnja 2009. godine sastali su se Roko Karanušić i Bob Bryan. Poveo je Roko Karanušić, Bob Bryan je uzvratio u 2. setu, a onda je u 3. setu Karanušić imao 3 meč lopte i niti jednu nije iskoristio. Do kraja seta nije se uspio vratiti u igru i izgubio je odlučujući set sa 6 : 7, a time i meč.
Konačni rezultat četvrtfinalnog Davis cup susreta Hrvatska – USA 3 : 2

Nakon posljednjeg dvoboja izbornik Goran Prpić je rekao :
" Nakon osvajanja Davis cupa imali smo u reprezentaciji krizu ( bolesti, ozljede ) i nakon 3 godine, sve se polagano slagalo, došli smo do ovog rezultata, plasmana u polufinale. Sada smo svi složni, i Mario Ančić i Ivan Ljubicic svakodnevno su zvali i razgovarali s nama – savjetovali. Moram reći da me je prije susreta nazvao i Goran Ivanišević i zaželio da pobjedimo USA. Cijela teniska Hrvatska diše zajedno.
Pobjedili smo USA, dolazi nam kvalitetna Češa, mislim da nam fali još 1 kvalitetni igrač da se mozemo nadati, da na domacem terenu prodemo do finala. Podlogu za polufinale ćemo odrediti prema formi igrača. Ovdje u Poreču bih se želio zahvaliti djelatnicima hotela "Molindrio" koji su se brinuli o nama, osjećali smo se kao da smo kod kuće. Zahvaljujem i organizatorima koji su po drugi put u Poreču sve organizirali idealno i mogu govoriti samo u superlativima. Zahvaljujem i Anti Bolanči koji je ove dane držao teren u savršenom stanju".