RK Varaždin 1930-RK Poreč 35:25 (18:13) – Porečani startali rezultatskim debaklom

01.04.2015. 23:57; ; Početna / Sport i rekreacija / RK Varaždin 1930-RK Poreč 35:25 (18:13) – Porečani startali rezultatskim debaklom
2015-04-01_23h54_36

Rukometaši Poreča doživjeli su pravi mali rezultatski fijasko u premijernoj utakmici Lige za prvaka. Varaždinci su ih večeras nadigrali u svim elementima rukometne igre i zasluženo došli do neočekivano visoke pobjede od 10 golova razlike.

Početak je za Porečane bio kao u „noćnoj mori“. Već u šestoj minuti semafor je pokazivao nevjerojatnih 5:0 za „dabrove“. Jerković i Pahanić smanjuju u sedmoj, uzvraća u narednoj Sršen, ali i Vedran Mataija s nova dva gola, pa se u 10., već lakše diše, bilo je 6:4. Slijede četiri minute „gol za gol“, domaći bježe na +3, a gosti vraćaju na -2. A onda pogađaju Huljina u 16. i Rađaković u 17.minuti i dovode svoju momčad na korak zaostatka. No, nakon šestominutnog „black-outa“ u kojem Varaždinci postižu četiri uzastopna gola, gosti ponovno odlaze u zaostatak od pet golova, 14:9.

Do najvećeg vodstva domaći, golovima Šišića i Horvata, stižu četiri minuta prije odmora kad semafor pokazuje 16:10. Na Kobetićev gol iz 26. odgovara u 28. Kuduz i ponovo je „pola tuceta“ viška u porečkoj mreži. U samoj završnici najraspoloženiji Porečan večeras, Vedran Mataija, s nova dva gola, zaokružuje svoj učinak u provom dijelu na šest od osam, ali se na odmor ipak odlazi tek nakon trećeg Kuduzovog gola, za konačnih i teško dostižnih 18:13.

Drugi dio otvara Thoss, nakon čega praktički pada odluka o pobjedniku. Nova mini serija domaćih od 3:0 rezultirala je sa 21:14 u 35., nakon gola Pahanića u 37. još jedna, za definitivno nedostižnih 24:15, 20 minuta prije kraja. Pokušavali su gosti do kraja barem ublažiti poraz, no ne da u tome nisu uspjeli već je sirena na kraju zasvirala na neočekivanih -10, okončano je 25:15.

Indisponirani Čarapina i Sorić sakupili su tek po četiri obrane, dok se Matija Špikić na drugoj strani zaustavio na 13, od kojih tri sa linije sedam metara. No, nije samo na golu bio „ključ“ visokog poraza, već prije svega u jako poroznoj obrani, a izuzme li se Mataija, i u vidno neraspoloženim napadačima.