RK Poreč uspješno i u Našicama !

29.05.2005. 00:00; ; Početna / Novosti / RK Poreč uspješno i u Našicama !

NAŠICE – U tvrdoj, »muškoj« utakmici na slavonskoj sparini, u dvorani u kojoj je bilo gotovo 40 stupnjeva, rukometaši »Poreča« ostvarili su i treću pobjedu, prvu gostujuću od svih klubova u doigravanju za popunu Prve lige te tako napravili ogroman korak ka najelitnijem društvu hrvatskog rukometa. Izjednačena borba vodila se do 20. minute nakon koje su Porečani preuzeli inicijativu i suvereno riješili prvo poluvrijeme u svoju korist.

U prvom dijelu drugog poluvremena gosti su dostigli i najveću prednost od 6-7 golova koju su držali sve do 50. minute da bi nakon toga zadnjih deset minuta ponovno protivniku dozvolili neizvjesnu završnicu. U redovima Poreča svakako treba pohvaliti fenomenalnog vratara Vedrana Šimunovića najzaslužnijeg za uspjeh gostiju.

U drugoj utakmici trećeg kola Zadar Eva i Solin TC su odigrali neodlučeno 26:26. Poreč je vodeći na ljestvici sa 6 bodova, slijede Zadar Eva i Solin TC sa po 3 boda, dok su Našice na začelju bez bodova.

Gradska dvorana. Gledatelja 800. Suci: Damir Sarajlić (Velika Gorica), Gordan Vukušić (Zagreb).

NAŠICE: Svilar (4), Bunjevac (9), Džojić 5 (4), Horvat, Kiš, Vulić, Šegović 3, Denisov, Tomičić 6, Jekić 4 (1), Mrđenović 4, Eklić 3, Pavić, Ugljenac 3.

POREČ: Popović, Šimunović (19), Ilić 1 (1), Borotić 8, Špehar 6 (2), Brčić, Petrić, Božić 5, Da. Turković, De. Turković 1, Mataija 1, Beaković, Matošević, Lisica 8.

Sedmerci: Našice 6 (5), Poreč 4 (3). Isključenja: Našice 14, Poreč 12 minuta.