Ritmička gimnastika: Porečanke u Zagrebu i Ljubljani

11.04.2012. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Ritmička gimnastika: Porečanke u Zagrebu i Ljubljani

U travnju su ritmičarke KRSG Poreč nastupile i ostvarile nekoliko zapaženih rezultata na dva međunarodna turnira, u Zagrebu i Ljubljani. U konkurenciji ritmičarki iz BiH, Slovenije, Srbije i Hrvatske u Zagrebu je najistaknutija od Porečanki bila juniorka Anja Ostojić koja je osvojila drugo mjesto u vježbi s loptom, dok je kadetkinja Hana Čekić bila treća u vježbi bez rekvizita.
U Ljubljani je pak, u konkurenciji natjecateljica iz Slovenije, Češke, Italije, Srbije, BiH, Austrije, Rusije, Australije, SAD-a i Hrvatske juniorka Laura Božić osvojila prvo mjesto u vježbi s loptom, te zauzela ukupno peto mjesto u svojoj juniorskoj kategoriji.
U subotu će se pak u porečkoj dvorani Žatika održati međunarodni tumir.
Od 9.30 sati natjecat će se mlađe dobne skupine, dok u 13 sati počinje natjecanje seniorki i juniorki.
Svečano proglašenje najboljih očekuje se oko 19 sati.