Ritmička gimnastika: Porečankama dva naslova

14.12.2007. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Ritmička gimnastika: Porečankama dva naslova

Zlatne medalje osvojile su juniorska ekipa »Poreča« – Ivna Vranjković, Carla Roberta Jugovac, Sabrina Čanić, Lara Tvrtković, Petra Orepić i Anđela Staver, te ekipa početnica – Ivona Marčina, Elena Licul, Hana Muslić, Maja Jugovac, Anđela Antičević i Hannah Jakac, dok se srebrnim odličjem okitila kadetska ekipa – Anja Ostojić, Ana Vukoja, Lejla Hasanagić, Mia Marenić i Barbara Milošević.

Lijep uspjeh ostvarile su i juniorke pulske »Gazele« – Antea Rački, Antonella Marčeta, Nora Pacenti i Hana Radovanović, koje su osvojile brončanu kolajnu. Njihove klupske kolegice, kadetkinje Aleksandra Košta, Lucija Šćur, Hana Softić, Lucija Grofelnik i Paola Štros su u svom dobnom uzrastu zauzele peto mjesto. Obje ekipe rovinjske »Arabesque«, juniorke – Alexa Kajfeš, Tauta Tanushi, Marina Kolec i Francesca Quarantotto, te mlađe kadetkinje – Allessia Petrović, Lea Kolomba, Laura Božić i Ines Martinović, zauzele su peta mjesta u svojim kategorijama.

Osim Porečanki koje su titule osvojile u uzrastima juniorki i početnica, titulama prvaka okitile su se i kadetkinje zagrebačkog »Maksimira« i mlađe kadetkinje »Zagreba«. Na prvenstvu je nastupilo 20 skupina iz osam klubova.