Ritmičke gimnastičarke Poreča osvojile 7 medalja na Državnom prvenstvu

dsc_0359
18.10.2016. 00:34; ; Početna / Sport i rekreacija / Ritmičke gimnastičarke Poreča osvojile 7 medalja na Državnom prvenstvu

Vrlo uspješan vikend je iza gimnstičarki kluba KRSG Poeč.
Naime, u subotu i nedjelju je u Osijeku održano 25. Pojedinačno i ekipno prvenstvo Hrvatske u ritmičkoj gimnastici na kojem su se natjecale 62 gimnastičarke iz 10 hrvatskih klubova (GK Aura, KRG Leda, GK Maksimir i KRG Zagreb iz Zagreba, GK Vindija iz Varaždina, KRŠG Rondo iz Osijeka, KRG Marina Kaštela iz Kaštela, KRG Pirueta iz Virovitice, KSRG Gazela iz Pule, te KRSG Poreč iz Poreča).
U subotu su se natjecale kategorije mlađih kadetkinja i kadetkinja, dok su se u nedjelju natjecale juniorke i seniorke.

Iz kluba KRSG Poreč natjecale su se 3 gimnastičarke i osvojile ukupno 7 medalja pod vodstvom trenerica Jane Oplanić i Natalije Tvrtković, te sutkinje Sanje Kepčije.

Mlađa kadetkinja Petra Belavić osvojila je srebnu medalju u vježbi sa čunjevima, te 8. mjesto u vježbi loptom i 9. mjesto u vježbi bez rekvizita.

Juniorka Lara Knapić  osvojila je srebrnu medalju u vježbi sa trakom, brončanu medalju u vježbi sa obručem, te 11. mjesto u vježbi sa čunjevima.

Seniorka Laura Božić osvojila je srebrnu medalju u vježbi sa čunjevima, te tri brončane medalje u vježbama sa obručem, loptom i trakom.

Porečanke su opet dokazale da su već godinama u vrhu hrvatske ritmičke gimnastike i da je njihov svakodnevni višesatni  rad nagrađen odličjima.