Pun sak medalja za mačevaoce Špade!

Vije13254-19571
16.05.2023. 23:06; ; Početna / Sport i rekreacija / Pun sak medalja za mačevaoce Špade!

Proteklog vikenda se u Osijeku održalo Prvenstvo Hrvatske u maču u kojem je nastupilo 14 članova MK Špada. Njihov se cjelogodišnji trud i angažman višestruko nagradio na ovom natjecanju te su postigli fantastičan uspjeh. Po prvi put u povijesti kluba osvojene su medalje u kategoriji juniora.

tekst:  U kategoriji do 9 godina srebro je ponijela kući naša članica Aurora Karabašić, dok je njezina sestra Tia Karabašić osvojila titulu prvakinje Hrvatske u kategoriji djevojčica do 11 godina. U istoj kategoriji Valerija Mijatović bila je treća.

Vito Hodžić je bio treći u kategoriji dječaka do 13 godina, a Alem Juskoski treći u kategoriji mlađi kadeti. U ekipnom natjecanju do 15 godina muška ekipa u sastavu Vito Hodžić, Lovro Paljuh i Alem Juskoski osvojila je prvo mjesto i naslov prvaka Hrvatske, dok je ženska ekipa u sastavu Nina Sladonja, Tia Karabašić i Albina Kruhova donijela u Poreč brončanu medalju.

Brončana medalja u kategoriji kadeta zasluženo je pripala Eriku Todoroviću. U ekipnom natjecanju kadeta trojac David Mahne, Lovro Paljuh i Erik Todorović  osvojio je naslov prvaka Hrvatske, drugu godinu za redom.

Drugi dan natjecanja mladi mačevaoci bili su odlični u juniorima. David Mahne i Lovro Paljuh podijelili su treće mjesto čime su poprilično iznenadili i poremetili planove starijim kolegama iz drugih klubova diljem Hrvatske. Najveće je iznenađenje priredio naš član David Mahne, koji se sa svojih petnaest godina u kategoriji seniora zaustavio samo jedan korak od postolja zauzevši visoko 6.mjesto.
Ženska ekipa MK Špada osvojila je treće mjesto u kategorije juniorke i drugo u seniorkama.

Na prvenstvu su dodijeljeni pehari osvajačima Kupa Hrvatske za 2022. godinu, a kup je osvojila Porečanka Valerija Mijatović.

Treba istaknuti kako je u proteklih 7 godina rada kluba u disciplini mač odrasla prva generacija mačevaoca koja je na prvenstvu Hrvatske u maču briljirala. Sa svojim sjajnim rezultatima u Poreč su se vratili medaljama iz kadetske, juniorske i seniorske kategorije.