Prva pobjeda porečkih košarkaša u drugom dijelu prvenstva

21.01.2007. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Prva pobjeda porečkih košarkaša u drugom dijelu prvenstva
380PICT3018.JPG

Od znaka za početak utakmice, prvog skoka za loptu postalo je vidljivo da košarkaši "Poreča" žele pobjedu, brojna dodavanja u napadu, agresivna obrana i brza igra počeli su prisiljavati košarkaše "Purisa" na greške i prva četvrtina je dobijena sa 14 koševa prednosti ( 24:10 ).

U drugoj četvrtini, nema opuštanja, ritam je i nadalje jako oružje porečana, rezultat je dodatnih 5 koševa razlike ( 14 : 9 ). Na odmor se odlazi pri rezultatu 38 : 19 , što govori o dvostrukom boljem učinku domaćina.

Ugodno popunjena tribina, stotinjak gledatelja, dodatno se puni, naime rade mobiteli, a neki se sele iz boćarske u košarkašku dvoranu.

U trećoj četvrtini, porečki košarkaši ne popuštaju, još povećavaju razliku ( 24: 15 ). U jednom trenutku bilo je i 32 koša razlike.

U posljednjoj, četvrtoj četvrtini, priliku dobijaju i mladji igrači, koji takodjer drže brzi ritam igre i agresivnost, no zbog neiskustva i griješe, tako da su ovu četvrtinu dobili košarkaši "Purisa" ( 17 : 24 ). U jednom trenutku publika je glasno tražila da u igru udje i Benković, kako bi se upisao u listu strijelaca.

Utakmicu drugog dijela prvenstva A-2 lige košarkaša – Zapad , dobio je KK "Poreč" rezultatom 79 : 58.