Prva A liga odbojkašica: Poreč – Split 1700 2:3

17.03.2013. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Prva A liga odbojkašica: Poreč – Split 1700 2:3

Nisu uspjele odbojkašice Poreča u posljednjoj domaćoj ligaškoj utakmici sezone pobijediti Split 1700 i tako potvrditi željenu poziciju broj tri za doigravanje.

Štoviše, nakon ovog poraza to im je treće mjesto postalo vrlo upitno, s obzirom da su im se upravo Splićanke, koje su tek u ovom petom kolu druge faze prvenstva zabilježile prvu pobjedu, sad na ljestvici približile na dva boda zaostatka. Stoga će tek posljednje kolo sljedećeg vikenda, kad Porečanke u nedjelju gostuju u Rijeci, a splitske odbojkašice na svom parketu ugošćuju Azenu, dati odgovor na pitanja tko će u "play off" s pozicija broj tri i četiri.

Uzvratila je splitska "legija" strankinja, točnije četiri Amerikanke i jedna Kanađanka, uz dvije domaće igračice u udarnoj postavi, porečkim odbojkašicama za istovrsni poraz u pet setova prije tri tjedna na Gripama.

Kao što je peti set tada otišao na stranu djevojaka trenera Milorada Stojakovića, ovoga je puta taj završni set, nakon ukupno dva sata i deset minuta igre, pripao ekipi njegovog kolege sa splitske klupe, nekad vrlo uspješnog hrvatskog izbornika Ivice Jelića.

Domaće igračice jednostavno su vrlo loše ušle u taj peti set, upale u zaostatak od pet poena (2:7) i povratka više, unatoč svom trudu, nije bilo.

Ukupno gledajući, premda sigurno nisu odigrale na svom najboljem nivou, odbojkašice Poreča uspjele su nakon zaostatka 1:2 odvesti utakmicu u taj peti set, ali je za dobiti utakmicu u tom završnom setu trebalo podići nivo igre u odnosu na prethodne setove u čemu nisu uspjele.

Prvi je set, koji su Porečanke odigrale pomalo "pospano", protekao bez neizvjesne završnice, u drugom su djevojke iz Velog Jože nakon 24:21 iskoristile svoju treću set-loptu, dok su u trećem vodile 23:22 i onda dozvolile Splitu da u setovima povede 2:1. No, u četvrtom su, možda i svom najboljem setu ipak prednost od 24:19 pretvorile u svoj set i odvele utakmicu u već opisani peti set koji za njih ovoga puta nije bio dobitan.

Poreč – Split 1700 2:3 (21:25, 25:23, 23:25, 25:20, 10:15). Utakmica 5. kola Prve A lige odbojkašica, skupine I. Dvorana SRC Veli Jože. Gledatelja 250. Suci: Hranić i Raca (oba Zagreb).

POREČ: Sain, Pahović, Rupčić, Zahirović (L) 1, Novosel 11, Brletić 12, Miloš 21, Mostahinić 19, Burilo, Šaini 7, Musić, Žužić 12.

SPLIT 1700: Klarić, Charuk 15, Aljinović, Plourde 11, Helu 17, Vukasović 4, Prkačin, Balajić, D´Erroco (L), Anđelić 17, Svec 6.