PRVA A LIGA ODBOJKAŠICA: Poreč – Kostrena 3:1

08.02.2012. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / PRVA A LIGA ODBOJKAŠICA: Poreč – Kostrena 3:1

Prvu, ujedno i najtežu trećinu svog plana da u tri uzastopne utakmice osvoje svih devet bodova odbojkašice Poreča uspješno su ispunile pobijedivši na svom parketu Kostrenu. No solidan suparnik nije se dao lako slomiti.

Porečanke su se morale namučiti da bi dobile prvi set u koje su nakon početnog egala 8:8 igrale u nižoj brzini od potrebne te su dozvolile gošćama da pobjegnu na čak šest poena prednosti (17:11), nakon čega su domaće igračice teškom mukom morale hvatati zaostatak.

No, malo pomalo uspjele su Porečanke približiti i u samoj završnici svoj zaostatak 20:22 pretvoriti u vodstvo 23:22. Kostrena se ipak nije dala i stigla prva do set-lopte vodstvom 24:23, ali su u završnici Laura Miloš dobrim napadom, te zajedno s Karmen Brletić i blokom donijele i set-loptu Poreču.

U trećem setu Kostrena je uspjela napraviti presudnu prednost, pobjeći na vodstvo 23:19 i premda su se domaće igračice približile na zaostatak od svega 23:24, gošće su ipak uspjele iskoristiti svoju treću set-loptu.

U četvrtom Porečanke su stigle do vodstva od čak 24:10, a onda je domaći trener Miodrag Stojaković na parket poslao i pričuve Marković, Sumić i Burilo te su gošće uspjele povezati šest poena, ali je najmlađa na parketu Burilo ipak napadom završila priču.

Dvorana SRC-a Veli Jože. Gledatelja 120. Suci: Igor Ruba (Pula) i Dean Poropat (Rovinj).

POREČ: Marković, Pahović, Zahirović (L), Novosel, Brletić, L. Miloš, Mostahinić, Burilo, Šaini, K. Miloš, Žužić, Sumić.

KOSTRENA: Mioč, Georgievski, Tičak, Bakarčić, Podnar, Brčić, Lovrinov, Giacon, Černjeka (L), Dujmić.