Valfresco Uskrs S

PRIJATELJSKA RUKOMETNA UTAKMICA: RK Poreč-NR Kina 31:26 (16:15)

13.11.2013. 09:47; ; Početna / Sport i rekreacija / PRIJATELJSKA RUKOMETNA UTAKMICA: RK Poreč-NR Kina 31:26 (16:15)
2013-11-13_09h47_40

U Poreču se jučer odigrao prijateljski susret između istoimenog domaćina te nacionalne selekcije Kine. Rukometaši Saše Ilića, koji trenutno igraju u odličnoj formi, niti u prijateljskoj utakmici nisu prepustili pobjedu protivnicima, a ovog su puta to bili gosti iz Azije.

Domaći su rano poveli 6:3, ali se gosti ne daju pa do poluvremena smanjuju na jedan pogodak razlike. No, u nastavku su se gosti držali samo do 19:18, da bi nakon toga Porečani pobjegli na četiri pogotka razlike, a minutu prije kraja prednost povećali na 31:24. No, gosti su poraz smanjili pogocima Zhaoa i Zhanga na podnošljivih pet razlike.

Kod domaćih najefikasniji osmerostruki strijelac Rudolf Čužić, a kod Kineza najučinkovitiji Xiao Jian Zhou s dva manje. Treba spomenuti kako su u domaćoj momčadi prigodu dobili i mlađi igrači poput Endia Topića koji je postigao sedam pogodaka, Marin Opatić, vratari Matej Vranjković i Dino Marko te Davor Turković.

Kina je već poznat gost u Istri na ime njihovog bivšeg izbornika Nenada Zvonareka koji je već niz godina u kineskom rukometu, a sada obnaša funkciju pomoćnog trenera reprezentacije. Bivši predavač na Fakultetu strojarstva Sveučilišta u Zagrebu je na Daleki Istok stigao prije gotovo šest godina.