Premijer liga: Rutinska pobjeda porečkih rukometaša

06.11.2013. 21:54; ; Početna / Sport i rekreacija / Premijer liga: Rutinska pobjeda porečkih rukometaša

Nakon desetodnevnog odmora nastavili su rukometaši Poreča gdje su pretprošle subote stali. Večeras su u Đakovu u susretu devetog kola Premijer lige protiv istoimenog domaćina pozitivnom nizu pridodali novu, sedmu ovosezonsku pobjedu kojom su na najbolji način iskoristili “kiks” Varaždina kod Marine Kaštela te su ih dostigli na vrhu ljestvice gdje su sad bodovno poravnati.

Kontrolirali su Porečani cijeli susret i predvođeni izrazito šuterski raspoloženim Markom Buvinićem i Mariom Galijotom pokazali domaćim rukometašima kako se to radi i na kraju zasluženo slavili.

Odlično su ušli u susret i poveli golom Galijota, a nakon što je Buvinić nanizao svoja tri, u 6. minuti već su imali osjetnu prednost (4:0). Dozvolili su domaćinu da ode na odmor s tri gola zaostatka (15:12).

U nastavku su rukometaši Poreča i dalje rutinski kontrolirali rezultat, a u 49. minuti golom Mataije došli su i do najveće prednosti do tada (27:20), dok se do kraja rezultat pretvorio u debakl za domaćina.

Utakmica 9. kola. Đakovo – Poreč 25:34 (12:15). Gradska dvorana. Gledatelja 200. Suci: Vladović i Volejnik.

ĐAKOVO: Kovač 1, Nađ 4, Babić, Barberi, Lubar 2, Tot 4, Petrović, Šaravanja, Eskeričić 4, Klepo, Sučić (1+0), Šunda 2, Punda, Barberić 4, Pongračić 4, Rajković (4+0).

POREČ: Cvitković (10+2), Ćosić 1, Mataija 2 (1), Perhat, Thoss 5, Prelac, Čužić 3 (1), Popović, Gašparini 1, Rađaković 3, Buvinić 10, Galijot 9.

Sedmerci: Đakovo 3 (1), Poreč 5 (5). Isključenja: Đakovo 8, Poreč 10 minuta.