Premijer liga rukometaša: Poraz Porečana

17.09.2013. 21:56; ; Početna / Sport i rekreacija / Premijer liga rukometaša: Poraz Porečana
mmij2127569_0

Prvo ovogodišnje gostovanje donijelo je rukometašima Poreča odmah derbi u Varaždinu kod momčadi koja nakon fuzije Vidovca i Varaždina puca na sam vrh Premijer lige, što je pokazala i u sinoćnjem susretu nanijevši im poraz.

No da i Porečani imaju materijala za visoke ambicije pokazali su dobrim dijelom susreta kad su rezultat držali u “egalu”. Na poluvremenu su zaostajali samo gol (15:14), a i poslije su bili tu negdje sve do 55. minute kad su dodatno pokušali pritisnuti i staviti rezultat pod svoju kontrolu. Učinili su, međutim, nekoliko grešaka koje su “dabrovi” iskoristili i pobjegli prema pobjedi.

Ponovno su se u porečkim redovima istakli obranama Cvitković te Mataija sa sedam golova, a zapažen je bio i Galijot, no očigledno da porečka momčad još nije na optimalnoj radnoj temperaturu.

– Pokazali smo da se možemo nositi i s vrlo jakim momčadima. Varaždin je pokazao da s pravom kotira visoko. Odlična su ekipa, poduplana na svim pozicijama, imaju dugu klupu, što je nama u ovoj utakmici nedostajalo, pa da rezultat bude povoljniji – rekao je nakon utakmice Aleksandar Beaković.  (M. P. Glas Istre)

Utakmica 2. kola Premijer lige rukometaša : Varaždin – Poreč 29:24 (15:14). Arena Varaždin. Gledatelja 500. Suci: Jurinović (Zadar) i Mrvica (Biograd).

VARAŽDIN: Vidaček, Trojko, Jeftić 5, Horvat 5, Kontrec, Vincek 1, Melnjak 2, Tokić 7, Sršen 1, Kuduz, Težak, Balent, Mišković, Herman 5, Marčec 3.

POREČ: Cvitković, Ćosić 3, Mataija 7, Perhat, Thoss 2, Petrić, Gudić 2, Galijot 5, Gavrić, Rađaković 3, Buvinić 2, Sinožić.

Sedmerci: Varaždin 4 (3), Poreč 5 (2). Isključenja: Varaždin 10, Poreč 8 minuta.