PREMIJER LIGA RUKOMETAŠA: Poreč – Zamet 31:25

15.02.2012. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / PREMIJER LIGA RUKOMETAŠA: Poreč – Zamet 31:25

Važnu pobjedu na putu do željenog cilja, plasmana u Ligu za prvaka, protiv izravnog konkurenta ostvarili su rukometaši Poreča u zaostaloj utakmici 17. kola, regionalnom derbiju sa Zametom.

Porečani su do odmora ostvarili ono što su htjeli, sigurnu prednost od šest golova ostavivši riječke rukometaše na svega deset postignutih golova. Tu su prednost porečki rukometaši izgradili u završnih desetak minuta prvog poluvremena kad su se gosti malo ispuhali u prvoj trećini utakmice u kojoj su u jednom trenutku (12´) imali i jedino vodstvo (6:5).

Kad je Galijot prvim golom u drugom dijelu prvi put povećao vodstvo Poreča na "plus sedam", činilo se da bi domaćini mogli razmišljati o rezultatskom vraćanju "milo za drago" Zametu za jesenski poraz.

Prvih desetak minuta drugog poluvremena održavali su Porečani prednost od pet-šest golova, no onda je trener Riječana Alen Kurbanović posegnuo za već trećim vratarom i u Slaviću pronašao raspoloženog čuvara mreže. Pored toga riječki je strateg u obrani s Hrvatinom i Vučkom zalijepio dva flastera na porečkog graditelja igre Čužića te na desnog vanjskog, najčešće Galijota i Miličevića,

Zamećani su se do polovice drugog dijela spustili na svega "minus tri" (18:21). No, na takav izazov domaći je trener Vlaimir Brčić odgovorio igrom bez pivota, sa šest vanjskih igrača koji su ipak, najčešće Miličević, pronalazili put lopti u Slavićevu mrežu, te se prednost Poreča u završnih deset minuta popela na šest-sedam golova i više se ispod te razlike nije spuštala.

Dvorana SRC-a Veli Jože. Gledatelja 350. Suci: Barle i Vučić (oba Zagreb).

POREČ: Sladoljev (13+2), Tomaić, Krajinović (0+1), Čužić 6 (4), Deak, Galijot 2, S. Vujić 1, Prelac 1, Čorić 1, Gavranović 1, Petrić 2, Gudiće 4, Rađaković 5, Thoss 1, Gruičić 1, Miličević 6.

ZAMET: Stevanović (5+0), Đurica, Slavić (8+0), Vučko 1, Hrvatin 4, Uzelac 1 (1), Lončarić 4, Ćosić, Kačanić 4, Kružić, Kovačević, Čuturić, I. Vujić 7, Golik, Sakič 4 (4).Sedmerci: Poreč 4 (4), Zamet 9 (5). Isključenja: Poreč 10, Zamet 10 minuta.