Delfin 2024

PREMIJER LIGA RUKOMETAŠA – Poreč – Siscia 25:23

10.10.2010. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / PREMIJER LIGA RUKOMETAŠA – Poreč – Siscia 25:23

Rukometaši "Poreča" prekinuli su seriju od tri uzastopna prvenstvena poraza pobjedom na domaćem terenu nad "Siscijom". Malo breme obveze pritiskalo je Porečane pred ovu utakmicu, s obzirom na već spomenuta tri poraza i pogotovo posljednje loše domaće izdanje u porazu od čakovečkog "Međimurja".

No, od prve minute susreta nestalo je grča u igri porečke momčadi koja se predstavila u izdanju u kakvom bi je uvijek željeli gledati. Bili su domaćini rastrčani i razigrani, ali i angažirani u obrani i u takvoj požrtvovnoj i borbenoj igri i greške su sasvim prihvatljive.

Stvorili su Porečani odmah na početku prednost koja je najčešće iznosila dva do četiri gola i dobrom je igrom održavali cijelu utakmicu, ne dozvolivši "Sisciji" da se nijednom približi na gol zaostatka.

No, u završnih desetak minuta "Siscia" je priprijetila, točnije u periodu od 52. do 55. minute pri vodstvu "Poreča" 22:20 imala je čak četiri napada za smanjenje zaostatka na "minus jedan", ali nijednom nije uspjela pronaći lopti put u mrežu.

Nakon toga su Miličević i Mataija golovima ponovno odveli prednost Porečana na "plus četiri" (24:20), a "točku na i" pobjede domaćina stavio je Gudić dvije minute prije kraja kad je poentirao u trenutku kada je njegova momčad imala igrača manje (25:21).

Dvorana SRC "Veli Jože". Gledatelja 350. Suci: Darko Cerniar (Rijeka) i Kristijan Grubišić (Sveta Nedelja).

POREČ: Jablan (11), Mitrović, Prelac, Mataija 4, Galijot 2 (2), Thoss 4, Čorić 4, Šimičić, Crnić, Perhat, Ivančev, Gudić 5, Rađaković 2, Topić, Radošić, Miličević 4.

SISCIA: Palaić, Somić (2), Bouček (11), Svalina 1, Sokolić, Bjeliš 4, Juričan, Kasa, Špelić 5, Džono 4, Brdar, Bešlić 5, Nuić 1, Butorac, Šprem 3 (3), Kobetić.

Sedmerci: Poreč 2 (2), Siscia 3 (3).

Isključenja: Poreč 6, Siscia 2 minute. (K. KLARIĆ, Glas Istre)