Premijer liga: Poraženi rukometaši Poreča

27.04.2013. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Premijer liga: Poraženi rukometaši Poreča

Pred ispunjenim tribinama dvorane u Novskoj rukometaši Poreča očekivano su izgubili utakmicu drugog kola Lige za prvaka od CO Zagreba. Krajnjih minus devet Porečana, s obzirom na odnos snaga koji od osamostaljenja Hrvatska vlada između vječnog prvaka i ostale domaće konkurencije, može se smatrati zadovoljavajućim rezultatom.

Porečki rukometaši jedina dva vodstva od gola prednosti imali su u početne četiri minute (1:0, 3:2), poravnat rezultat uspijevali su održavati prvih desetak minuta (6:6), nakon čega se CO Zagreb počeo odvajati i u završnih pet minuta prvog poluvremena u tri je navrata dosegao i osam golova prednosti. U prvih deset minuta drugog dijela Zagrepčani su dosegnuli granicu od deset golova prednosti, a sredinom poluvremena i najviših "plus 13" (28:15), ali su gosti u završnih desetak minuta zaostatak spustili ispod deset golova.

Obilježje utakmice je obostrano velik broj golova što govori da obrane nisu bile u prvom planu, pa se i većina igrača s obje strane upisala u listu strijelaca. Kod Poreča prvo je ima svakako bio Ilija Lovrinović s osam postignutih golova.

Utakmica 2. kola Premijer lige – za prvaka. CO Zagreb – Poreč 36:27 (18:13). Gradska dvorana. Gledatelja 850. Suci: Cindrić i Gonzurek (oba Osijek).

CO ZAGREB: Stevanović (9+1), Ivić (9+0), Marić 4, Mihić
1, Brozović, Stepančić 3, Matulić 1, Šprem 4, Špiler 3, Šebetić 6, Batinović 1, Horvat 6, J. Valčić 3, Sršen, T. Valčić, Mandalinić 4.

POREČ: Sladoljev (3+0), Cvitković (6), Ćosić 1, Mataija 3, Thoss 3, Čorić 3, Petrić, Rađaković, Lovrinović 8, Gruičić, Buvinić 3, Miličević 4, Čužić 2. Sedmerci: CO Zagreb 2 (2), Poreč 3 (1). Isključenja: CO Zagreb 4, Poreč 4 minute.