Premijer liga: Buzet slomio Poreč u zadnje 3 minute

16.03.2013. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Premijer liga: Buzet slomio Poreč u zadnje 3 minute

U derbiju 23. kola Premijer lige rukometaša gledali smo vrlo uzbudljivu i čvrstu utakmicu, u kojoj su na kraju domaći slavili u neizvjesnoj završnici. Mora se priznati da su i Buzet i Poreč nekako nervozno otvorili susret, a u takvoj su igri profitirali gosti, koji su usprkos igraču manje vodili 1:3 (5´).

Odgovor domaćih nismo morali dugo čekati, Galijot, Gudić, Radnić i Vrkljan serijom 5:0 uz promašeni sedmerac Vukelića dolaze do "plus 3" (6:3 – 10´). Akcije domaćih odlično su stajale sve do 18. minute i novog izjednačenja, koje je uslijedilo zahvaljujući odličnom Sladoljevu koji skida nekoliko čistih zicera domaćih u nizu (8:8).

Uslijedio je period igre "gol za gol" koji u 28. minuti prekida Čužić i dovodi svoju momčad na "plus 2" (11:13, 28´). Do odmora ništa se bitno nije promijenilo osim što je bilo vidljivo da ekipa gostiju zahvaljujući obranama svog vratara sve više dobiva na sigurnosti i samopouzdanju.

Prve četiri minute nastavka pripale su Sirotićevim dečkima, odnosno Kozini i Galijotu koji s dva pogotka poravnavaju rezultat (14:14). Nakon što je Jović obranio šut Čužiću, Gašpar je bio taj koji je Buzećanima vratio minimalnu prednost (16:15 – 37´). Tada je nažalost zaiskrilo na tribinama između domaćih i gostujućih navijača te je susret nakratko morao biti prekinut.

Čvrsta i agresivna obrana bila je glavno oružje domaćih u prvom dijelu nastavka koju nije na najbolji način pratio i napad. Gašpar je vukao domaći sastav u tim trenucima, dok s druge strane Čorić i Thoss nisu dozvoljavali da se Buzećani značajnije odlijepe (20:19 – 48´). Zaslugom Thossa i Čužića "bijeli" ponovno preokreću rezultat (20:21 – 53´), no nakon što je Ćosić iz kontre doveo Porečane u vodstvo, uzvratio je Gudić te se u posljednje tri minute susreta otišlo pri izjednačenom rezultatu (22:22).

Dva vrlo bitna napada gostiju redom nisu iskoristili Lovrinović i Thoss, što je omogućilo Gudiću i Galijotu da poentiraju i 49 sekundi prije kraja ponovno odvedu Buzet na "plus 2" (24:22). Mataija je doduše uspio pola minute prije kraja smanjiti na 26:23, no Kozina je u posljednjem napadu stavio "točku na i" i Buzećanima osigurao pobjedu i nova dva boda.

Utakmica 23. kola Premijer lige. Buzet – Poreč 25:23 (12:14). Sportska dvorana. Gledatelja 500. Suci: Barle i Vučić (oba Zagreb).

BUZET: S. Pobrić, Šverko, Prodan, Kisiček, Radnić 2, Gašpar 4, Ljubotina, Vukelić 1, N. Pobrić, Jović (4+0), Kozina 3, Gudić 5, Pavletić (4), Šćulac, Vrkljan 3, Galijot 7 (1).

POREČ: Cvitković (4), Ćosić 1, Mataja 4, Thoss 6, Čorić 3, Sladoljev (12+1), Vozila, Petrić, Rađaković 1 (1), Lovrinović, Gruičić, Buvinić 3, Miličević, Čužić 5.

Sedmerci: Buzet 2 (1), Poreč 1 (1). Isključenja: Buzet 8, Poreč 4 minute.