PREMIJER HMRL/POREČ: RK Poreč-RK Karlovac 28:20

04.10.2014. 22:35; ; Početna / Sport i rekreacija / PREMIJER HMRL/POREČ: RK Poreč-RK Karlovac 28:20
2014-10-04_22h33_08

piše: Arman Zalihić, istrasport.eu

Nova, peta u nizu, pobjeda Porečana kojom su Ilićevi rukometaši zadržali priključak sa također do sad stopostotnim Varaždincima koji su večeras slavili 28:66 u Vinkovcima, destinaciji na koju slijedeće subote putuju i Porečani.

Kad je Obradović u drugoj minuti doveo goste do minimalne prednosti još je tinjala nada karlovčana da će se ozbiljnije suprotstaviti zahuktalim Porečanima. No, kasniji tijek je pokazao da je to bilo jedino vodstvo gostiju. Slijedi mini serija domaćina, pa semafor već u šestoj minuti pokazuje 4:1. I tu je bio kraj svih gostujućih nadanja.

Prvi puta +4 Porečani imaju u 19. kad je pogodio Rađaković, a +5 devet minuta kasnije, zahvaljujući istom strijelcu. Najveću prednost imali su domaći minut prije kraja kad je Buvinić pogodio za 14:8 i zaključio prvih 30 minuta.

Zadovoljni visokim, praktički nedostižnim, vodstvom domaći u prvih 10-ak minuta nastavka samo rutinski odrađuju posao i održavaju sigurnu distancu. A onda gosti klanjaju duhom a Ilićevi rukometaši im nemilice pune mrežu, pa u 41. dižu na čak devet golova razlike, bilo je 21:12. Usamljeni Dominik Smojver pokušava zaustaviti „slobodni pad“ svoje momčadi, pa uz pomoć Crnkovića u 49. sustižu na 23:17.

No, domaći s nova dva uzastopna gola u zadnjih 10 minuta ulaze s nedostižnih osam golova prednosti pa se ulazi u mirnu završnicu u kojoj se uglavnom igralo „gol za gol“, a jedni i drugi samo čekali završnu sirenu. Niz prekida Popović i odvodi svoje, dvije minute prije kraja, do 28:19, susrete ipak zaključuje Capan pa sirena svira na 28:20.

Matija Rađaković i večeras potvrdio dobru formu. Izuzme li se Pezelj koji je na gostujućem golu sakupio devet obrana, vratari ako da nisu ni bili na utakmici. Uz njega kod karlovčana jedni vrijedan spomena Dominik Smojver koji ih je u nastavku spasio potpunog rezultatskog debakla, iako ni -8 nije zanemariv zaostatak.