PREMIJER HMRL-LIGA ZA PRVAKA/KARLOVAC: RK Karlovac-RK Poreč 27:23 (12:11)

27.04.2014. 10:22; ; Početna / Sport i rekreacija / PREMIJER HMRL-LIGA ZA PRVAKA/KARLOVAC: RK Karlovac-RK Poreč 27:23 (12:11)
2014-04-27_10h19_57

Iako su se dobro držali veći dio susreta rukometaši Poreča nisu uspjeli održati dobar ritam u zadnjih desetak minuta pa se iz Karlovca vraćaju praznih šaka.

Na početni gol Batinića u prvoj minuti, uzvratio je Buvinić s dva pa su gosti u trećoj minuti imali 1:2. Ubrzo je Perajica poravnao, ali Topić u sedmoj i Buvinić, trećim golom, tri minute kasnije osiguravaju prvih +2 Porečana, bilo je 2:4. Požega je smanjio, a onda gosti nakon toga ponovno dva puta poentirali, Topić i Thoss i u 14. stigli do respektabilnih 3:6.

No, domaći tad prebacuju u „brzinu više“ pa Perajica već u 20. poentira za treće poravnanje do tad, bilo je 7:7. Nakon toga još četiri poravnanja, zadnje u režiji Buvinića iz sedmerac, minut prije odmora na koji se ipak odlazi s golom prednosti Karlovčana, zahvaljujući golu Smojvera u zadnjim trenutcima prvog dijela.

Nastavak, s dva uzastopna gola, otvara Perajica pa semafor u karlovačkoj dvorani u 33. minuti pokazuje, do ta, najviših +3 za domaće, bilo je 14:11. Porečani brzo dolaze „do daha“ te s dva gola Buvinića i Ćosića, u 37. i 38. minuti ponovno dolaze na gola zaostatka, a u 40. preko Topića nanovo vraćaju sve na početak, 16:16.

Slijedi 10 minuta igre „gol za gol“ u kojoj domaćin pet puta bježi na +1, a gosti svaki put vraćaju u „egal“, a onda, u 51., Štrucelj pogađa za 23:21. Prednost od dva gola potvrđuje Batinić u 56. golom iz sedmerca za 25:23, a pitanje pobjednika, nakon tri minute bez gola, rješava najbolji domaći rukometaš večeras Matija Perajica minuti prije zadnje „sirene“. Točku na „i“ stavlja četvrtim golom Štrucelj.

U Ilićevoj momčadi briljirao trinaestostruki strijelac Buvinić, isto toliko obrana imao vratar Cvitković. Ostali, osim borbenih Topića i Galijota, kao da nisu bili u Karlovcu. Domaće do pobjede predvodio Perajica, uz značajnu pomoć Smojvera i Štrucelja, te „penaldžije“ Batinića.