PREMIJER HMRL-L. ZA PRVAKA/ZAGREB: RK Dubrava-RK Poreč 28:24 (17:14)

08.05.2014. 14:55; ; Početna / Sport i rekreacija / PREMIJER HMRL-L. ZA PRVAKA/ZAGREB: RK Dubrava-RK Poreč 28:24 (17:14)
2014-05-08_14h56_55

Boljom igrom tijekom cijelog susreta, a napose u završnici utakmice, kad je najviše i trebalo, rukometaši Dubrave potpuno zaslužen su svladali momčad Poreča koja je tako ostala jednina koja još nije osvojila boda u Ligi za prvaka.

Prve tri minute mreže su mirovale,  a prvi je zatresao domaću Galiot. No, u 4. i 6. uzvraćaju „veprovi“, preko Pavlovića i Punčeca, a sve ponovno na početak vraća Buvinić u narednoj, a na +1 svoje momčadi u 8. minuti. A onda mini serija Dubrave koja u 16. ima visokih 8:4. Porečani ipak uspijevaju uhvatiti korak pa ih Perić deset minuta prije odmora, dovodi na korak zaostatka, bilo je 9:8.

Slijedi pet-šest minuta igre gol za gol u kojoj gosti u 26. uspijevaju doći do četvrtog poravnanja večeras, poentirao je dva puta uzastopno Ćosić za 12:12. Novo poravnanje, u režiji Buvinića, bilježimo minutu kasnije, a onda “black-out“ Ilićeve momčadi, četiri uzastopna gola domaćina za novih +4, 17:13. Ipak zadnji, prije odlaska na predah, pogađa Matija Rađaković, pa se u svlačionice odlazi sa nešto podnošljivijih 17:14.

Drugi dio otvaraju Thoss i Pavlović, slijede dva uzastopna gola Punčeca kojima „veprovi“ u 40. minuti prvi put bježe na pet golova prednosti, bilo je 20:15. Uzvraćaju Buvinić i Rađakovića u 41. ali i Punčec u slijedećoj, pa se domaći drže na pristojnoj distanci. Odluka o pobjedniku pada također nakon gola Punčeca, 11 minuta prije kraja Dubrava po drugi put večeras ima teško dostižnih +5, 24:19.

Nadu Porečana za kratko vraćaju Thoss i Ćosić pa se u zadnjih 10 minuta ulazi sa -3 gostiju, 24:21. Uzvraćaju Kljajić u 52. i Vida minutu kasnije i nada gostiju da bi mogli u završnici uloviti priključak raspršuje se poput mjehura od sapunice. Kad je Butorac u 55. pogodio za do tad najviših 27:21, ostalo je samo pitanje s koliko će razlike slaviti „veprovi“. A slavili su s najčešćih +4, okončano je 28:24.

Kod gostiju uobičajeno najefikasniji Mario Galijot sa šest postignutih golova, jednim više od Thossa i Buvinića koji je tri postigao s linije sedmeraca. Dubravu do pobjede vukli Punčec i Dumančić, također sa šest i pet golova. Mario Cvitković obranio solidnih devet, a domaći Grahovac loptu više.