Valfresco Uskrs S

PPD Zagreb nanio rukometašima Poreča treći ovosezonski poraz PPD Zagreb – Poreč 30:20 (14:10)

Vije13142-18994
18.11.2022. 20:11; ; Početna / Sport i rekreacija / PPD Zagreb nanio rukometašima Poreča treći ovosezonski poraz PPD Zagreb – Poreč 30:20 (14:10)

Rukometaši Poreča upisali su poraz u desetom kolu Paket24 Premijer lige. PPD Zagreb uvjerljivo je slavio 30:20 (14:10) nakon pojačanog tempa u drugom dijelu susreta, u kojem su priliku na porečkoj strani dobili svi igrači.

Utakmicu je Poreč vrlo dobro otvorio protiv hrvatskog prvaka, uz tri obrane Brune Ćopića i vodstvom 4:3 u sedmoj minuti. No, Zagrebaši su iskoristili izgubljene lopte Poreča i ubrzo povezali četiri gola, pa preko Timura Dibirova poveli 7:4 u desetoj minuti. Rukometaši Ilije Lovrinovića nisu odustali te su htjeli pokazati što bolju igru i ponovno stigli na samo pogodak zaostatka preko Luciana Krajcara. Igrači Zagreba vratili su prednost od dva gola koju su držali sve do pred kraj prvog dijela utakmice kada su uz pomoć Dine Slavića, ali i nespretnost Poreča pobjegli na +4 (14:10).

Drugo poluvrijeme bolje otvaraju igrači Zagreba i brzo bježe na 6 golova prednosti pogotcima Nikole Grahovca i Luke Lovre Klarice. Porečani su preko Matije Cara i Antonia Ljubića vratili na -4, ali tada igrači PPD Zagreba do 43. minute većinom zaslugom Timura Dibirova koji koristi  greške  Porečana u napadu i istrčava nekoliko kontri odlaze na 10 golova prednosti i tu prednost zadržavaju do kraja utakmice za konačnih 30:20 za PPD Zagreb.

Kod PPD Zagreba prvo ime je svakako Timur Dibirov sa 12 pogodaka, a istaknuo se i vratar Aljaž Panjtar sa 7 obranjenih udaraca od 15 upućenih prema njegovom golu, a i kod Porečana zapaženu rolu odigrali su ovaj put vratari, Bruno Ćopić sa 7/21 i David Vladić sa 6/22 učinkom.

“Zaslužena pobjeda Zagreba,dok smo imali snage smo parirali,i previse tehničkih grešaka,izrotirali smo cijelu ekipu,slijedi nam odmor preko vikenda i od ponedjeljka fokus na Sesvete”,Ilija Lovrinović trener Poreča.

“Mislim da smo odigrali jednu solidnu utakmicu protiv prvaka hrvatske ,koji je pokazao da je s razlogom prvak,mi se moramo okrenuti Sesvetama i tehničke greške svesti na minimum”, izjavio je vratar Bruno Ćopić.

U 11. kolu Paket24 Premijer lige u Poreč dolazi ekipa Sesveta, a susret će se igrati u subotu 26.11.2022. s početkom u 18:00.

Paket24 Premijer liga, Liga B, 10. kolo: PPD Zagreb – Poreč 30:20 (14:10)

PPD Zagreb: Slavić 5 obrana (5+0), Panjtar 7 obrana (6+1); Kos, Ćavar 3, Faljić 3, Klarica 4, Gojun, Srna, Kraljević 1, Musa, Sirotić 1, Dibirov 12, Dodić 1, Kavčić, Leimeter 1, Grahovac 4

Isključenja: 16 minuta

Sedmerci: 1/4

Poreč: Ćopić 7 obrana (6+1), Vladić 6 obrana (5+1); Muranović 1, Popović 2, Krajcar 4, Car 3, Petrov, Boka 2, Malinarich 2, Rađaković, Čipraka 1, Vinković, Bajan 2, Bošnjak, Jelić 1, Ljubić 2

Isključenja: 14 minuta