Porečki rukometaši uvjerljivo pobijedili Kaštelane

24.03.2013. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Porečki rukometaši uvjerljivo pobijedili Kaštelane

Za klasu bolji rukometaši Poreča stigli su do sigurne pobjede nad kvalitetom nedoraslom Marinom Kaštela ostvarivši, nakon nedavne pobjede nad praktički bivšim premijerligašem Varteksom, najuvjerljiviju pobjedu sezone. U pravoj reviji lakih golova, utakmici u kojoj Porečani nisu morali uložiti previše napora da bi stigli do dva boda i u kojoj je publika uživala u brzom i taktikom neopterećenom rukometu, imali su domaćini u prvom poluvremenu i sedam golova prednosti (15:8).

No, gosti iz Kaštela uspjeli su se s četiri vezana gola pred sam odlazak na odmor spustiti na tri gola zaostatka (12:15).

Praktički od starta drugog dijela odlučili su Porečani razriješiti sve dileme te su od 48. minute, kad su prvi puta dosegnuli 13 golova prednosti (30:18) u još pet navrata imali isti broj golova "viška". Činjenicu da im se gosti ne mogu adekvatno suprotstaviti maksimalno su iskoristili Vedran Mataija sa stopostotnim šutom i šest asistencija, oba pivota Teo Čorić i Marko Ćosić, te Vladimir Gruičić koji su imali svega po jedan promašaj.

Trener Porečana Saša Ilić u završnici utakmice pružio je i veliku minutažu kako igračima koji nisu starteri, tako i dvojcu mladih klupskih snaga, Gabrielu Deaku i Filipu Periću.

Dvorana SRC Veli Jože. Gledatelja 350. Suci: Cepanec (Tomaševac) i Jeftić (Varaždin).

POREČ: Sladoljev (11+0), Cvitković (2+1), Ćosić 6, Mataija 8 (2), Deak 1, Thoss 3, Čorić 4, Vozila, Perić, Petrić 1, Rađaković 3, Lovrinović 2, Gruičić 4, Buvinić 1, Miličević 2, Čužić 2.

MARINA KAŠTELA: Kvesić (8+1), Družijanić, Knzović, Britvić, Topić 6, Ševo, Dželalija 1, Javorčić 2, Babić 3, Bujac 2, Jukić 2, Milković, Nenadić 9 (3).

Sedmerci: Poreč 4 (2), Marina Kaštela 4 (3). Isključenja: Poreč 12, Marina Kaštela 6 minuta.