Porečki rukometaši oprostili se od Europe

19.02.2012. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Porečki rukometaši oprostili se od Europe

Porečki rukometaši završili su svoj ovosezonski europski put nakon uzvratne utakmice osmine finala Kupa Kupova sa snažnom španjolskom momčadi Aragona.

Uraganskim startom već za tri minute golovima Gavranovića (dva) i Miličevića Porečani su gotovo anulirali prednost Španjolaca iz prve utakmice, poveli 3:0 i dvoranu podigli na noge. No, gosti se nisu prepali, stali su čvrsto u obranu i zabarikadirali prilaze svojim vratima, a Porečani su prvi osjetili strogi kriterij letonskog sudačkog para kad su od devete do 13. minute zbog isključenja ostali bez Gudića i Gavranovića.

Čvrsta obrana Španjolaca, četiri minute s igračem manje i zaista prevelik broj tehničkih pogrešaka, najviše u dodavanjima, rezultirali su činjenicom da su Porečani punih 13 minuta ostali bez postignutog gola, sve do 16. minute do kada su Španjolci već preokrenuli rezultat u svoju korist 5:4.

Čužić i dva puta Vujić golovima su potom do 20. minute ipak uspjeli vratiti vodstvo domaćinu (7:6), ali i posljednje na utakmici, jer je završnica poluvremena ponovno bila u znaku Aragona. Bez obzira na to što su se i gosti u nekoliko navrata susreli s problemom igranja s igračem manje, uspjeli su do pred odlazak na odmor stvoriti i najviših plus četiri u prvom dijelu (11:7), a Porečani su na koncu u prvom poluvremenu uspjeli postići svega osam golova.

Aragon se uspio obraniti od pokušaja preokreta Porečana, a domaćinima nije uspio pomoći ni izvrsni Tomislav Sladoljev na vratima.

Poreč – Aragon 22:27 (8:11). Dvorana SRC Veli Jože. Gledatelja 1000. Suci: Vadims Jaskins i Eduards Zabko (oba Letonija). Nadzornik EHF-a: Fahredin Hashani (Kosovo).

POREČ: Sladoljev (14+0), Tomaić, Prelac, Deak 1 (1), Galijot, Vujić 4, Čužić 3, Čorić 2, Šimičić, Gavranović 5, Petrić, Gudić, Rađaković 2 (1), Thoss, Gruičić 1, Miličević 4.

ARAGON: Malumbres (8+0), Hernandez (2+0), Sorli 4, Maqueda 4, Val 2, Humet 1, Grebenar 4, Lozano 2, Vigo, Ruiz, Masachs 3 (1), Carton 3 (2), Garcia 1, Postigo 3.

Sedmerci: Poreč 4 (2), Aragon 3 (3).

Isključenja: Poreč 6, Aragon 10 minuta. Crveni karton: Garcia (35´- grub prekršaj).