Porečke odbojkašice svladale Grobničanke

21.01.2012. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Porečke odbojkašice svladale Grobničanke

Bez ikakvih poteškoća, s "pola gasa", za sat i deset minuta igre stigle su odbojkašice Poreča do očekivane i uvjerljive, treće uzastopne pobjede, ovoga puta savladavši nejaki Grobničan, uz Marsoniju najslabiji klub koji je ove sezone gostovao u Velom Joži i koji će jako teško izbjeći sudbinu selidbe u niži rang.

Prvi set Poreč je odradio u postavi Novosel, Brletić, Laura i Karolina Miloš, Pahović, Mostahinić i libero Zahirović, koja se unazad šest-sedam utakmica iskristalizirala udarnom. Od samog su početka seta Porečanke počele graditi svoju prednost, povele 5:1, stigle na 18:8 i 22:12, te u završnici tek neznatno zastale.

Drugi set je u cijelosti umjesto Marine Novosel odigrala Orieta Žužić, dok je tijekom seta trener Stojaković umjesto Karoline i Laure Miloš na parket poslao novu tehničarku Marcellu Šaini i Željku Belušić.

Grobničanke su se u tom setu držale u egalu do svog zaostatka 9:10, no onda su porečke odbojkašice serijom 9:1 odletjele na 19:10 i set osvojile još uvjerljivijom razlikom u odnosu na prvi.

U trećem setu je uz postavu koja je započela drugi set, Stojaković umjesto Vanesse Pahović vratio Novosel, ali je kasnije umjesto nje i Laure Miloš u igru uveo Belušić i Arijanu Musić.

Djevojke iz Velog Jože su vodile 12:1, te su na kraju gošće jedva dohvatile dvoznamenkast broj poena.

Utakmica 14. kola Prve A lige odbojkašica: Poreč – Grobničan 3:0 (25:19, 25:15, 25:11). Dvorana SRC Veli Jože. Gledatelja 150. Suci: Poropat (Rovinj) i Stipaničev (Rijeka).

POREČ: Novosel, Zahirović (L), Brletić, L. Miloš, Šaini, Pahović, K. Miloš, Belušić, Žužić, Mostahinić, Musić.

GROBNIČAN: Mavrinec (L), Krizmanić, Brozinić, Zubčić, Fafanđel, Tomas, Tomašić, Vukorepa, Perić, Čop, Vrbanc, Kovačević.