POREČKE ODBOJKAŠICE OSTVARILE DRUGU POBJEDU U KVALIFIKACIJAMA ZA PRVU B LIGU

06.05.2013. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / POREČKE ODBOJKAŠICE OSTVARILE DRUGU POBJEDU U KVALIFIKACIJAMA ZA PRVU B LIGU

Utakmica 3. kola kvalifikacija za Prvu B ligu odbojkašica: Poreč II – Sinj 3:1 (25:11, 25:14, 25:27, 25:19).
Dvorana Veli Jože.
Gledatelja 50.
Suci: Zoran Relić (Rovinj) i Dajana Miškulin (Sv. Lovreč).
POREČ II: Ćosić, Sinožić, M. Sučić, Sumić, Sliško, Duspara, Burilo, Sain (L), Rupčić, I. Sučić.
SINJ: Jenjić, Macan, Cvitković, Babić, Titlić, Dotur, Jukić, Krivo, Kekez (L).
Odbojkašice Poreča II upisale su u trećem kolo kvalifikacije za plasman u Prvu B ligu i drugu pobjedu na domaćem terenu s čime su svoje prvoligaške ambicije i dalje zadržale otvorenim i realnim. No ovoga puta, za razliku od uvodne glatke pobjede nad Vrbovcem, u nadmetanju sa Sinjom izgubile su jedan set.
Kako su protekla prva dva seta, u kojima su za svega pola sata igre Sinjanke ukupno osvojile poena koliko bi im bilo dovoljno tek za jedan set, činilo se da će mlade Porečanke zabilježiti još jednu laku i brzu pobjedu. I prvi dio trećeg seta za porečke se odbojkašice odvijao po željenom scenariju sve do njihovog vodstva 10:5. I onda domaće igračice kao da su se blokirale, a gošće shvatile da stvarno nema smisla putovati pet sati do Poreča, i još toliko u povratku, da bi utakmica trajala manje od sata pa je susret konačno dobio smisao i sportsku neizvjesnost.
Serijom 13:5 Sinj je prvo otišao na prednost od 18:15, i tih tri poena prednosti držao do 23:20. Poreč je međutim uspio poravnati na 23:23, potom spasiti prvu set-loptu koju su imale Sinjanke vodstvom 24:23 i stići do mečlopte na 25:24. No gošće su jednostavno odlučile da taj set pripada njima te su ponovo povele 26:25 i iskoristile svoju drugu set-loptu.
Gubitak tog seta očito je pozitivno utjecao na igru Porečanki u četvrtom setu u kojem su sinjske odbojkašice držale "živ" rezultat do svog zaostatka 16:18, ali su tada domaće igračice napravile seriju 5:0 i priču očekivano zaključile u svoju korist.