Delfin 2024

Porečke odbojkašice održale lekciju gošćama iz Kostrene

05.12.2010. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Porečke odbojkašice održale lekciju gošćama iz Kostrene

Ni najveći optimisti, poznavatelji ženske odbojke, nisu mogli ni zamisliti da će ‘klinke’ Odbojkaškog kluba ‘Poreč’ u svojoj prvoj godini igranja u 1. Hrvatskoj odbojkaškoj ligi za seniorke, nakon 11 kola biti druge na ljestvici. I to druge ne s bilo kakvim rezultatom!

Od jedanaest utakmica odigranih u prvoligaškom odbojkaškom društvu, Porečanke su postigle 10 pobjeda i to osam u nizu u kojima su dobile 30 setova a sedam izgubile.

U jedanaestom nastupu jesenskog dijela prvenstva na prvoligaškom odbojkaškom terenu Porečanke su prilično lako savladale odbojkašice Kostrene s 3:1.

Bolji prijem servisa protivnica i organiziranjem napada, bolje su ‘radile’ Porečanke što je i presudilo u prvom setu kojeg su Porečanke riješile u svoju korist za sedamnaest minuta.

Domaće odbojkašice počele su nesigurno drugi set i vodstvo gošća 7:3 nije bilo iznenađenje. Porečanke su igrale ‘na valove’ pa su uhvatile igru Kostrene u drugom setu i izmjenjivale se u vodstvu do 19:19 kada su s nekoliko grešaka dopustile gošćama da se odvoje i osvoje set (25:19).

Rezultat trećeg i četvrtog seta ‘sam govori’ o nadmoćnoj igri porečkih odbojkašica koje ni u jednom trenutku nisu dopuštale protivnicama da im se približe a što je u konačnici rezultiralo i osmom pobjedom za redom.

U slijedećem kolu Porečanke gostuju u Novoj Gradišci a u posljednjem jesenskom, 13. kolu, Porečanke će ugostiti, trenutno prvu ekipu na ljestvici, odbojkašice ‘Marine Kaštela’. Bolju odbojkašku poslasticu prije odlaska na Božićni i novogodišnji odmor, koji će potrajati do kraja mjeseca siječnja iduće godine, nije se moglo poželjeti.

OK Poreč – OK Kostrena: 3:1 (25:13, 19:25, 25:16, 25:18)

Dvorana SRC Veli Jože. Gledatelja 200. Suci R.Ferenčić, D Bošković.

Poreč: Marković, Pahović, Musić, Zahirović, Brletić, Miloš, Mostahinić, Sauko, Žužić, Miloš, Jurinčić.

Kostrena: Gajić, Tićak, Grgurin, Lovrinov, Gligora, Lovrinov, Mioć, Kružić, Perić, Rodnar.