Porečki rukometaši neriješeno protiv Rudara – RK Rudar – RK Poreč 35:35 (20:16)

Vije14347-20157
10.12.2023. 23:50; ; Početna / Sport i rekreacija / Porečki rukometaši neriješeno protiv Rudara – RK Rudar – RK Poreč 35:35 (20:16)

Porečki rukometaši iz Ruda se nakon dinamične utakmice u kojoj se igrao jako brzi rukomet vraćaju s jednim bodom, nakon golijade od 70 golova (35:35).

Gotovo cijelo prvo poluvrijeme igralo se gol za gol , domaćin je doduše većinom vodio, a Porečani su ih stizali, osim u dva navrata kada je Poreč bio u minimalnom vodstvu (9:10 i 10:11). Pred kraj poluvremena uspjeva se Rudar odvojiti, pa se na poluvrijeme otišlo pri rezultatu 20:16.

U nastavku utakmice nastavio se igrati brzi rukomet sa puno golova iz brzih centara, u takvom brzom rukometu malo su se bolje snašli porečki rukometaši koji su u od 37. do 40. minute serijom 4:0 došli do izjednačenja (24:24). U 43. minuti otišli su Porečani na  prednost od dva pogotka (25:27) , toliku prednost imali su i u 56. minuti (31:33), no domaći rukometaši su poznati po tome da se nikad ne predaju. Tako su i večeras došli do izjednačenja (35:35) u posljednoj minuti susreta. Četiri sekunda prije kraja imao je Poreč priliku iz sedmerca da  kući ponese oba boda, no Marko Bajan pogađa okvir gola i utakmica završava podjelom bodova.

Kod Porečana najefikasniji je bio Lucian Krajcar sa 13 pogodaka, Arman Ikanović zabio je 5, a Marko Bajan 4 gola, kod gostiju 11 lopti je u mrežu spremio Fran Kasap, a 8 Lovro Gaća. Golmani Poreča upisali su 16 obrana, dok su domaćini obranili 10 udaraca.

U sljedećem kolu u Poreč stiže Ribola – Kaštela,  zadnja je to utakmica prvog dijela prvenstva u Paket24 Premijer ligi, prije nastavka u veljači u Ligi za prvaka. Susret je na rasporedu u nedjelju17. prosinca, s početkom u 18:00 sati.

Trener Ilija Lovrinović dao je svoj osvrt na utakmicu: “Kao prvo mislim da su gledatelji mogli uživati večeras u Rudama, utakmica s puno golova i dinamična. Prvo poluvrijeme nismo mogli sastaviti obranu dok je napad bio dobar, u drugom poluvremenu i obrana je bila bolja. Mogli smo se vratiti i s 2 boda u Poreč ali moram čestitati svojim dečkima, mislim da su odradili dobru utakmicu, sad se treba okrenut Kaštelima i probat završit sezonu na drugoj poziciji.”

Najbolji strijelac večeras Lucian Krajcar također je prokomentirao utakmicu:“Mislim da smo odigrali pravu, mušku utakmicu u Rudama. Bila je to prava natjecateljska utakmica koja je završila neriješenim rezultatom. Čestitke Rudama na borbi te fer i korektnoj utakmici. Mi se od sutra okrećemo zadnjoj utakmici ove polusezone gdje dočekujemo momčad Ribole Kaštele.”

Paket24 Premijer liga, Liga B, 13. kolo:
RK Rudar – RK Poreč 35:35 (20:16)

Rudar: Gošić 1 obrana (0+1), Šarić 9 obrana, Martinko, Runtas, Glivetić 4, Štajnkler M. 4, Škiljan, Gaća 8(3+5), Trčak, Lencović 2, Štajnkler T. 1, Grgečić 3, Neralić 2, Kasap 11, Lopac, Ćosić
Sedmerci: 5/7
Isključenja: 6 minuta (Škiljan 2, Lopac 2, Čosić 2,)

Poreč: Vladić 9 obrana (8+1), Ćopić 6 obrana (5+1); Muranović, Labinac, Krajcar 13, Rušnjak, Car 3, Boka 2, Krupić 3, Malinarich 3, Rađaković, Ikanović 5, Varljen, Bajan 4(0+4), Čorić, Ljubić 2