Porečki mladi tenisači najbolji u Istri i Primorju

13.10.2015. 19:38; ; Početna / Sport i rekreacija / Porečki mladi tenisači najbolji u Istri i Primorju
tennis_nazar_oleksandra

Odličan uspjeh mladih tenisača na regionalnom prvenstvu Istre i Primorja. U konkurenciji najmlađih (dečki do 10 godina) prvo mjesto osvojio je Nazar Oliynykov. Naš 9-godišnjak koji je rođen u Ukrajini ali stalno živi i trenira u Poreču postao je šampion regije do 10 godina 2 godine za redom.
Isto tako je uspješno odigrao turnir do 12 godina, bio je u finalu regionalnog prvenstva do 12 godina, ali nažalost izgubio je od dečka iz Rijeke, Doriana Biondića koji je 2 godine stariji od Nazara.

U konkurenciji do 18 godina prvo mjesto osvojila je njegova sestra Oleksandra Oliynykova koja ima samo 14 godina. Igračica Hrvatske reprezentacije nije imala problema u mečevima protiv starijih cura.

Za 2 tjedna porečka tenisačica ide u Belgiju i Luxemburg igrati velike međunarodne juniorske turnire.