POREČKI KUGLAČI PODIJELILI BODOVE S KARLOVČANIMA

kuglanje-opce
14.03.2016. 10:35; ; Početna / Sport i rekreacija / POREČKI KUGLAČI PODIJELILI BODOVE S KARLOVČANIMA

Igrači KK Istre u subotu, 12. ožujka gostovali su u Karlovcu na kuglani DOS HV “Zrinski” gdje su protiv KK Željezničar igrali prvenstvenu utakmicu 20. kola 2. Hrvatske kuglačke lige zapad.
Utakmica je protekla vrlo napeto za oba kluba i završila neriješenim rezultatom 4:4.

Nakon prvog bloka rezultat je 1:1 i 12 čunjeva prednosti za domaćina. Željko Matošević za čunj pobjeđuje Zdravka Cegura dok Božidar Katić gubi 3 seta i 13 čunjeva od Nenada Munčića: Zdravko Cegur – Željko Matošević 546:547 (2:2); Nenad Munčić – Božidar Katić 611:598 (3:1).

Drugi dio utakmice otvorili su Jako Filipi protiv Zorana Lovrića i Petar Martinac protiv Bruna Flega. Jako Filipi pobjeđuje Zorana Lovrića sa 3 seta iako Lovriću u konačnici na semaforu piše da je srušio 5 čunjeva više. Petar Martinac pobijedio je Bruna Flega 3 seta i 32 čunja prednosti. Bruno je bitku izgubio u igri čišćenja za cijele 3 postave (27 čunjeva) dok je s igrom u pune konkurirao domaćinu: Jako Filipi – Zoran Lovrić 517:522 (3:1); Petar Martinac – Bruno Flego 543:511 (3:1). Na kraju drugog bloka rezultat je 3:1 za domaćina i 39 čunjeva prednosti.
Posljednji igrači Dario Prađeno i Nadir Ravnić imaju relativno težak zadatak do pobjede. Božidar Kušec u dvoboju sa Dariom Prađenom gubi 3 seta i 48 čunjeva dok Tihomir Bratić dobiva Nadira Ravnića sa 2,5 seta i 22 čunja manje. U konačnici Porečani su srušili 31 čunj više i tako zasluženo gostima oduzeli 2 vrijedna poena s kojima su utakmicu zaključili neriješenim rezultatom 4:4 i sa Karlovčanima podijelili 1 ekipni bod.