NEWS

POREČKI DELFIN – Četvrt stoljeća tradicije i sporta! Prijave ON LINE otvorene !

plakat
02.06.2026. 19:55; ; Početna / Sport i rekreacija / POREČKI DELFIN – Četvrt stoljeća tradicije i sporta! Prijave ON LINE otvorene !

Već tradicionalno zadnji vikend u kolovozu rezerviran je za ljubitelje vodenih sportova i dobre zabave uz bogat program na moru i obali.

Od 29. do 30. kolovoza 2026. na porečkoj obali održat će se jubilarno 25. izdanje Porečkog delfina. Ovaj popularni sportski događaj ima iza sebe bogatu tradiciju koja traje već četvrt stoljeća. Festival vodenih sportova koji u svom programu nudi razne discipline i aktivnosti za rekreativce, profesionalce, obitelji i ljubitelje aktivnog života iz cijele regije i šire.

U 25 godina rada i stvaranja Porečki delfin ima impresivne brojke. Broj sudionika i volontera rastao je svake godine pa je tako kroz četvrt stoljeća najpoznatiji plivački maraton otplivalo preko 30.000 plivača u raznim aktivnostima na obali i moru, dok su brojni volonteri i osoblje naporno radili kako bi tu tradiciju zadržali i dan danas. 

„Punih 25 godina ova manifestacija okuplja velik broj natjecatelja, rekreativaca i ljubitelja sporta svih generacija. Ponosni smo na tradiciju koju zajedno gradimo te zahvaljujemo svima koji svojim sudjelovanjem i podrškom doprinose njenom uspjehu. Naš cilj i ove godine ostaje isti, a to je promicanje sporta, zdravog načina života i zajedništva kroz kvalitetno rekreativno natjecanje, a vjerujem da ćemo i ove godine svjedočiti pozitivnoj atmosferi i novim sportskim uspomenama.“ ističe Zoran Jendrašić, glavni tajnik Sportske zajednice Grada Poreča.

Povodom jubilarnog izdanja manifestacije, organizatori su pripremili bogat dvodnevni program ispunjen sportskim sadržajima i brojnim aktivnostima za sve generacije koje će u tim danima uživati na plaži Pical. Prvog dana planiran je rekreativni plivački maraton, vaterpolo turnir za male i velike, kao i prigodan program dobrodošlice te niz popratnih sadržaja koji će posjetiteljima približiti dugu tradiciju manifestacije. Drugi dan rezerviran je za SUP regatu i Akvatlon. Tijekom oba dana predviđen je i zabavni program uz druženje sudionika, kao i svečano proglašenje najboljih, uz obilježavanje značajnog jubileja. Organizatori vjeruju kako će ovo izdanje, koje slavi više od 25 godina tradicije, još jednom potvrditi status manifestacije kao jednog od neprepoznatljivijih sportskih događaja u regiji. 

„Porečki delfin jedan je od najprepoznatljivijih sportskih i rekreativnih događaja u našem gradu, manifestacija koja već desetljećima okuplja plivače svih generacija. Ponosni smo na dugu tradiciju održavanja, koja je postala dio identiteta Poreča. Kao grad koji s ponosom nosi titulu Europski grad sporta, kontinuirano ulažemo u sportsku infrastrukturu, podržavamo sportske klubove i događanja te stvaramo uvjete da se sportom mogu baviti svi  od najmlađih do rekreativaca i vrhunskih sportaša.

Zahvaljujem organizatorima, volonterima i svim sudionicima koji iz godine u godinu održavaju ovu lijepu tradiciju živom. Siguran sam da će i ovogodišnji Porečki delfin ponovno okupiti brojne sudionike iz cijele Hrvatske i inozemstva.“ Istaknuo je gradonačelnik Poreča, Loris Peršurić.

Valja istaknuti kako Grad Poreč-Parenzo, kao i do sad, sufinancira kotizacije za sve članove sportskih klubova koji djeluju na području grada, čime se daje vjetar u leđa i motivacija i onim najmlađima da sudjeluju u što većem broju.

Ključan dio uspješne manifestacije čine i brojni sponzori i partneri koji doprinose njenoj uspješnoj realizaciji. Njihova podrška kroz godine bila je od ogromnog značaja u stvaranju prepoznatljivog sportskog događaja koji danas uživa ugled među natjecateljima i posjetiteljima. Među njima su i oni koji događaj podupiru od njezinih samih početaka, prateći njen rast kroz više od dva desetljeća. Upravo zahvaljujući takvoj dugogodišnjoj suradnji i zajedničkoj predanosti, manifestacija iz godine u godinu nastavlja okupljati sve veći broj sudionika i ljubitelja sporta.

„Od prvog izdanja prepoznali smo vrijednost ove manifestacije te nam je zadovoljstvo što smo i danas njezin partner. Ono što je nekada bila lokalna sportska inicijativa danas je prepoznatljiv događaj koji okuplja velik broj sudionika i posjetitelja te doprinosi promociji sporta i destinacije. Kontinuitet, predanost organizatora i pozitivan utjecaj na zajednicu razlozi su zbog kojih s ponosom podržavamo njezin daljnji razvoj.“ Izjavio je Nenad Velenik, direktor TZ Poreč.

Važan partner manifestacije već niz godina je i Valamar, a uređena plaža ispod hotela Pical postaje središte događanja tijekom sportskog vikenda, dok su hoteli svake godine domaćini brojnim natjecateljima i posjetiteljima, uključujući i velik broj gostiju iz Mađarske koji se redovito vraćaju. Na stranici valamar.com možete se informirati o smještaju.

Prijave za Porečki delfin 2026. već su otvorene i nalaze se na linku, a broj sudionika je ograničen, stoga osigurajte svoje mjesto na vrijeme. Sudjelovati mogu pojedinci i ekipe, a svi prijavljeni natjecatelji dobit će službeni startni paket.

Više informacija o programu i prijavama dostupno je na službenoj stranici i društvenim mrežama organizatora te same manifestacije.

Grad Poreč

 

Galerija slika uz članak