Porečki atletičari AK Maximvs postigli odlične rezultate na pojedinačnom Prvenstvu Hrvatske

202073831_261127802478146_4798170215102875051_n
22.06.2021. 18:34; ; Početna / Sport i rekreacija / Porečki atletičari AK Maximvs postigli odlične rezultate na pojedinačnom Prvenstvu Hrvatske

Proteklog vikenda je u Čakovcu, u organizaciji AK Međimurje, održano pojedinačno prvenstvo Hrvatske za kadete, kadetkinje, mlađe kadete i mlađe kadetkinje.

Na natjecanju koje je najmasovnije od svih državnih prvenstava s više od 1300 starteva u dva dana, postignuta su i tri državna rekorda i to kod kadeta i kadetkinja. Novi kadetski rekord na 100 m prepone (0,76/8,25) istrčala je Jana Koščak u vremenu 14,28, dok je Janko Kišak istrčao novi kadetski rekord na 100 m prepone (0,84) sa 13,18. Drugog dana natjecanja Vita Barbić postavila je novi kadetski rekord u bacanju koplja 500 g s hicem od 51,62 m.

Porečki Maximvsi nastupili su sa svojih 8 atletičara i atletičarki, te postigli odlične rezultate.

Prvoga dana natjecanja Oliver Bilić osvojio je 2. mjesto u skoku u vis preskočivši 158 cm, Hana Mršić je također bila odlična, te u konkurenciji 90 djevojkaka zauzela 12. mjesto na 60 metara, te 5. mjesto u skoku u dalj.

Drugoga dana natjecanja rezultati su bili solidini, međutim malo je nedostajalo da se osvoji još neka medalja.