Porečke odbojkašice startale pobjedama

Vije1554-2747
25.01.2016. 10:45; ; Početna / Slider / Porečke odbojkašice startale pobjedama

Proteklog tjedna odbojkašice Poreča započele su drugi dio natjecateljske sezone. Sa natjecanjima su započele sve kategorije od najmanjih „mini odbojkašica“ do prve ekipe i kao što„nalaže“  renome kluba krenulo se uglavnom pobjedama u svim kategorijama.

Županijska liga MINI ODBOJKA turnir igran u Rovinju:
OK POREČ –  OK Pazin, OK Albona, OK Sv.Lovreč , tri sigurne pobijede sa po 3:0,
Županijska liga DJEVOJČICA igrano u Puli:
OK POREČ – OK Pula, OK Veli vrh, dvije pobjede 3:0,
Županijska liga MLAĐIH KADETKINJA igrano u Fažani:
OK POREČ 1 i OK POREČ 2 – OK Fažana i OK Marčana obije ekipe su pobijedile svoje protivnice OK Fažanu sa 2:0, te OK Marčanu sa 2:1,
TREĆA HRVATSKA ODBOJKAŠKA LIGA (kadetkinje) igrano u Poreču:
OK POREČ – OK Pula 3:0,
DRUGA HRVATSKA ODBOJKAŠKA LIGA igrane su dvije zaostale utakmice:
U Poreču OK POREČ 2 – OK Novigrad 3:1,
U Rijeci OK POREČ 2 – OK Škurinje 3:1,

I kao šećer na kraju je bila utakmica u sklopu 1A. HRVATSKE ODBOJKAŠKE LIGE  u Poreču:
OK POREČ – OK Vinkovci 3:1,

Utakmica u kojoj je prva ekipa Poreča pokazala da unatoč brojnim ozljedama polako ali sigurno ulazi u takmičarsku formu, te se priprema za završnicu natjecanja i pokušaj obrane naslova prvaka Hrvatske. Premijerna utakmica odigrana je u „grču“ pošto se prava igračka forma planira tek za cca. mjesec dana kada kreće završnica prvenstva. Utakmica je pokazala da je dolazak Čorić Marine iz OK Rovinja bio pogodak dok je debi mlade Makovac Emili potvrdio njen rad i mogućnosti igračica pomlatka.
Ohrabruje činjenica da se saniranje brojnih ozljeda privodi kraju tako da se uskoro očekuje puni angažman Jozić Antonije, Pahović Vanesse i Duspara Valentine, kao i Ilić Renko Rudy odličnog organizatora igre (tehničara) koja će nastupati za OK Poreč uz svoju matičnu ekipu OK Melia Umag što će uvelike pripomoći u nastavku prvenstva.
I za kraj najava za sljedeći tjedan koji donosi  veliki Istarski derbi dviju najboljih Istarskih ekipa, utakmicu sa OK Rovinj u Rovinju, utakmicu velikih protivnica na trenu ali još većih prijatelja van terena. Takmičarski utakmica nije toliko bitna, ali bit će dobar test za utakmice koje predstoje u nastavku prvenstva.
Čestitke svim uzrastima na nizu pobjeda kao najave sljedećih utakmica i rezultata predstojećeg proljeća, što samo potvrđuje dobar rad na treninzima u dvorani Velog Jože.