Porečke odbojkašice pobijedile protiv Splita i odradile prvi veliki korak u ligi za opstanak !

Vije10427-15395
10.02.2020. 11:06; ; Početna / Sport i rekreacija / Porečke odbojkašice pobijedile protiv Splita i odradile prvi veliki korak u ligi za opstanak !

Porečke Superligašice odradile su ovoga vikenda prvi veliki korak u ligi za opstanak. Pobjeda 3:1 (19:25; 25:18; 25:16; 25:16) protiv ekipe OK Split-a izborena nakon 85 minuta igre.

Igračice trenera Piazzesea započele su utakmicu u grču zbog važnosti utakmice što je rezultiralo gubitkom prvog seta i lošim ulaskom u drugi set, do trenutka kada su Splićanke povele 11:5 činilo se da će utakmica biti jednosmjerna u korist gošći. Od tada pa do kraja utakmice naše cure preuzimaju igru u svoje ruke predvođene Marinom Ćorić i Larisom Pauletić koje su uz veliku pomoć svojih suigračica prvo preokrenule rezultat u drugom setu, a zatim sigurnom igrom u preostala dva seta privele utakmicu kraju za zasluženi pobjednički ples.

Utakmica je pokazala da Porečanke mogu i žele izboriti opstanak, istina preostalo je još devet kola u kojima svojom kvalitetom Poreč može  izboriti ostanak u Superligi, već sljedećeg vikenda u Zagrebu protiv ekipe Olimpika mogu potvrditi još jednom pobjedom sigurno treće mjesto u ligi za opstanak, a zatim se pokušati upustiti u borbu za viši plasman sa ekipama OK Brda i ŽOK Osijeka.

Odbojkašice Poreča nastupile su u sastavu : Nina Boras, Nika Levak, Petra Zovko, Lea Banko, Renko Ilić Rudy, Scoria Rebecca, Mateja Vekić, Erika Momić, Larisa Pauletić, Ilaria Angelelli, Helena Plazinić, Karla Udovičić, Taša Grozdanić, Marina Ćorić