Porečke odbojkašice na domaćem terenu izgubile od OK Rijeka 2:3

122756538_10220865150773069_9120359212372172589_n
08.11.2020. 18:03; ; Početna / Sport i rekreacija / Porečke odbojkašice na domaćem terenu izgubile od OK Rijeka 2:3

Poraz odbojkašica Poreča u derbiju začelja 7. kola Superlige na domaćem parketu 2:3 (27:25; 17:25; 25:19; 15:25; 10:15) od ekipe HAOK Rijeka CO nakon 100 minuta igre, protkane brojnim greškama na servisu (16 Poreč / 10 Rijeka), u igri gdje mlade igračice obje ekipe nisu mogle održati koncentraciju duže od jednog seta.

Na kraju su pobijedile Riječanke koje su imale nešto bolji prijem servisa i raznovrsniji napad u odlučujućem petom setu

Nakon prošlotjedne pobjede 3:2 protiv OK Olimpik u Zagrebu, Porečanke su imale priliku potvrditi gostujuću pobjedu, osigurati bodovni odmak od ekipa Rijeke i Olimpika, te se približiti bodovno ekipi Dubrovnika u kvartetu ekipa koje se bore za opstanak u najkvalitetnijem razredu Hrvatske odbojke. Na žalost Porečanki to im nije uspjelo pa im u sljedećim utakmicama predstoji velika borba u pokušaju osvajanja pokojeg boda protiv kvalitetnijih ekipa iz sredine tablice.

Za Porečanke sada slijedi niz nešto težih utakmica, a sljedeće subote bi trebale gostovati u Zagrebu protiv vrlo dobre ekipe OK Dinamo, u kojoj igraju bivše igračice Poreča na školovanju u Zagrebu Iva Nikačević, Dea Fatorić i Emili Makovac.

Porečanke su nastupile u sastavu : Banko Lea, Scoria Rebecca, Burilo Leana, Vekić Mateja, Momić Erika, Poropat Ema, Pauletić Larisa, Gržetić Vita, Plazinić Helena, Curać Doris, Katalina Ana, Hajmut Patricija.

U ostalim utakmicama 7. kola postignuti su ovi rezultati: OK Split : ŽOK Osijek 3:1; ŽOK ENNA Vukovar : OK Brda 2:3; HAOK Mladost : OK Dinamo 3:0; ŽOK Dubrovnik : OK Olimpik 3:1; OK Kaštela : OK Marina Kaštela 0:3.