Porečke kuglačice pobijedile ekipu Siscia u Sisku

31.10.2015. 19:17; ; Početna / Sport i rekreacija / Porečke kuglačice pobijedile ekipu Siscia u Sisku

U 6. kolu 1. HKL za žene u Sisku je odigrana  utakmica između domaćina ekipe Siscia i gostiju iz Istre.
Porečke su kuglačice vrlo dobro ušle u susret, prvi par ostvario je rezultat 1:1, te prednost od 36 čunjeva.
Katja Oplanić je  protiv Ivone Crneković velikom borbom do samog kraja srušila odličnih 537 čunjeva, dok je protivnica imala tek 486.
Valentina Pavlaković je protiv Dražene Smuđ osvojila 2 seta, ali je na žalost izgubila u samoj završnici tijesnom razlikom čunjeva (507:522).
U drugom paru Tatjana Oštrina slavila je protiv Ivane Stojčević 3:1 u setovima, sa 533 naspram 528.
Biserku Perman je  nakon loše igre i izgubljena 2 seta sa čak 61 čunjem minusa, zamijenila Nikolina Pavlaković, koja je svojom smirenom igrom uspjela nadmašiti suparnicu Valentinu Smuđ u sljedeća dva seta, ali na žalost nije uspjela skinuti preveliku razliku čunjeva, već samo umanjiti kako bi klupskim kolegicama ostavila što manji zaostatak.
U završnici, zadnji par Istre, Snježana Kramar i Nataša Ravnić Gašparini za pobjedu su trebale nadoknaditi minus od 24 čunja, te je barem jedna trebala odnijeti pobjedu protiv svoje protivnica.
Uspjele su čak i više od toga, te je Snježana protiv Valerije Smuđ pobijedila rezultatom 545 prema 501, a Nataša 578 naspram 524, te je time okončana utakmica rezultatom 6:2 u korist Istre i čak 74 čunja (3166:3092).
Za kraj valja još napomenuti da je kuglana u Sisku jedna od najzahtjevnijih kuglana, te je ova pobjeda Istre još vrijednija.

U sljedećem kolu, u subotu 7.11. U 15:00 sati Istra dočekuje Mlaku, trenutno vodeću ekipu lige.
Biti će to zasigurno zanimljiv okršaj dvaju pretendenata za vrh prvenstvene ljestvice.
Igračica utakmice bila je Nataša Ravnić Gašparini s 578 srušenih čunjeva.