Porečka mladost oduševila tribine i trenera – NK Jadran-NK Grobničan 4:1 (0:1)

21.03.2015. 19:18; ; Početna / Sport i rekreacija / Porečka mladost oduševila tribine i trenera – NK Jadran-NK Grobničan 4:1 (0:1)
2015-03-21_19h17_01

Nakon današnje utakmice trener Porečana ima 60 minuta za analizu, ali i pola sata nogometa njegove momčadi za svaku pohvalu. Oduševila su dva mladca; Banko koji je u pobjedu ugradio dva pogotka, ali i danas fantastični Sumić, nominalno bočni igrač koji je „žrtvovan“ na poziciju stopera nakon što je izašao Fabijančić.

Furiozno su krenuli Porečani te su već u prvih osam minuta imali dvije zrele prigode, ali udarci Baše nogom i Tikasa glavom odlaze pored gola. Ipak, kako se nije zatresla gostujuća mreža, je ona porečka nešto kasnije.

Igrala se 20. minuta kada je iz „slobodnjaka“ sa 40 metara Conjar iznenadio Petrušića i pokvario atmosferu na porečkom Velom Joži. Do predaha je izglednu prigodu za Jadran promašio Šendula, a za goste glavom Babić. I onda u 43. minuti gužva u šesnaestercu, najbliži lopti je Dujanić, a u takvim slučajevima se već tradicionalno čuje pljesak tribina, tako je bilo i ovaj put.

U drugi dio momčadi su ušle oprezno, oba kluba htjela su maksimalno izbjeći poraz, a to gosti nisu uspjeli jer je u 70. minuti Banko iz blizine matirao Šestana za 2:1.

Tomić je četiri minute kasnije nakon kornera nogom rješio pitanje pobjednika, a još uvijek 17-godišnji Banko u nadoknadi koristi jednu odličnu akciju domaćih i gotovo ulazi u gol sa loptom za konačnih 4:1.