Porečanke u Zagrebu izgubile u odličnoj odbojkaškoj predstavi

2014-02-23_11h16_23
23.02.2014. 11:21; ; Početna / Sport i rekreacija / Porečanke u Zagrebu izgubile u odličnoj odbojkaškoj predstavi

Iako konačni rezultat utakmice 11. kola drugog kruga doigravanja prve skupine za prvakinje Hrvatske odigrane u Domu odbojke Bojan Stranić u Zagrebu, 3:1 za ‘Mladost’, ne otkriva kvalitetu, jedva stotinjak gledatelja među kojima je bila i veća grupa Porečana vidjelo je odličnu odbojkašku predstavu,

Već i podaci da je utakmica između HAOK ‘Mladost’ i OK ‘Poreč’ trajala dvije minute više od dva sata, da je odigrano 195 poena u četiri seta ‘govore’ da je utakmica, usprkos i ‘početničkim’ pogreškama odbojkašica obiju ekipa, bila odlična odbojkaška predstava.

Vrlo sigurno i autoritativno na gostujućem terenu u Zagrebu porečke odbojkašice su u prvom setu povele 5:2 da bi ih Mladostašice sustigle (6:6) a Porečanke im ponovno pobjegle na 11:9. Nakon rezultatskog poravnanja 15:15 ‘kuhanom’ loptom Laura Miloš postiže poen prednosti 16:15 nakon čega Porečanke rade mini seriju od tri poena (19:17) no tada se Mladostašice bude i do kraja seta u stalnom su vodstvu.

Imaju Porečanke i poravnati rezultat 26:26 i prigodu za dobivanje seta no koncentracija im nije na visokoj razini i prvi set odlazi na stranu Mladosti.

Drugi set počinje neka ‘druga’ ekipa Poreča koja vodi cijeli set, dopustivši Mladostašicama samo jedan ‘egal’ (10:10), završivši set za 28 minuta s 25:18 u svoju korist.

Treći set počinje odličnom odbojkom obiju ekipa i dobrim rezultatom za Poreč, do izjednačenja Mladosti na 4:4, nakon čega odbojkašice Mladosti ‘biježe’ Porečankama i završavaju set s 25:17 u svoju korist.

U četvrtom setu Porečanke rade seriju od 5 poena i ostvaruju vodstvo od 9:4,17:13 i 20:15 te daju naslutiti da je u pitanju samo trenutak kada će završiti set u svoju korist i započeti obračun u ‘rulet’ setu za pobjednika.

Nažalost koncentracija im pada i dopuštaju da im Mladostašice nametnu igru poen za poen, u kojoj su se pokazale spretnijima i sretnijima. Imale su Porečanke i vodstvo od poena razlike (27:26) no Mladostašice izjednačuju a Martina Račić postiže 29:27 s kojim rezultatom su osvojile četvrti set i dobile utakmicu s rezultatom 3:1 s kojim su čvrsto zasjele na čelo 1.skupine drugog dijela natjecanja za prvakinje.

Poraz u Zagrebu od Mladosti za Porečanke je tim teži budući su odbojkašice ŽOK Vibrobeton iz Vinkovaca na gostovanju u Kaštelima pobijedile OK Marina Kaštela s 3:1 ( 14:25, 29:27,22:25, 14:25) i nametnule Porečankama imperativ pobjede protiv Kaštelanka u utakmici koja se igra u Poreču, u ‘Velom Joži’ u srijedu 26, veljače s početkom u 19 sati.

Pobjedu i to ‘glatku’, jer će u konačnici biti važan i odnos dobivenih i izgubljenih setova te poena, Porečanke će lakše ostvariti bude li ‘Veli Jože’ pun navijačima čije će im bučno bodrenje i navijanje u velike pomoći.

Stoga su Porečanke već iz Zagreba odaslale poziv svojim navijačima – dođite nas podržati i pomoći nam u važnoj utakmici za konačni plasman.

HAOK ‘Mladost’ – OK ‘Poreč’ 3:1 (28:26, 18:25, 25:17, 29:27)

1.A hrvatska odbojkaška liga – skupina 1.drugi krug.11. kolo. Dom odbojke Bojan Stranić. Gledatelja 100. Suci S.Žužul, B.Vurušić (obojica Varaždin).

HAOK MLADOST: Čačić, Žmire, Nakamaura, Minami, Račić, Mlinar, Uljević, Vugec, Jularić, Sušić.

OK POREČ: Ćosić, Zahirović, Rupčić, Brletić, Miloš, Čizmić, Burilo, Jakšetić, Sain, Sučić, Žužić, Novosel.