10.04.2015. 00:54; ; Početna / Sport i rekreacija / Porečanke produžile nadu za plasman u finale – ŽOK POREČ-ŽOK MARINA KAŠTELA 3:2 (25:23, 25:19, 24:26, 23:25, 15:5)

Uspjele su se Porečanke dokopati treće odlučujuće utakmice za proboj u finale ovogodišnjeg play-offa. Susret su otvorile odlično, potom došle na rub poraza, ali su u „zlatnom setu“ zadržale puno koncentraciju pa će zasluženo u subotu u Dalmaciji tražiti drugu pobjedu.

Povele su domaće sa 2:0, ali to nije obeshrabrilo gošće koje uspijevaju preuzeti konce igre u svoje ruke, pa već kod 4:8 imaju opipljivu prednost. No, uporne Porečanke se ne predaju i poravnavaju na 14:14. Djevojka odluke u prvom setu bila je večeras raspoložena Žužić koja serijom poena omogućava činilo se nedostižnih 23:20. No, nisu se predavale ni gošće i ubrzo je semafor pokazivao 23:23. Ipak u završnici bolje igraju domaće, koje Novosel „bombom“ odvodi do 25:23 i 1:0 u setovima.

Drugi je također bio izjednačen, a prvu osjetniju prednost domaće stječu kod 7:5. Zahvaljujući borbenoj i požrtvovnoj igri na prijemu, a napose u bloku Porečanke stječu teško dostižnih 17:12. Slijedi novi period „poen za poen“, a ponovno set okončava Novosel, smečom za 25:19.

I kad se očekivalo da dotuku grogirane Kaštelanke domaće neobjašnjivo popuštaju pa gošće cijeli treći set uvjerljivo vode. Ipak, malo po malo, Porečanke uspijevaju doći do 24:24. Slijedi kriva procjene na prijemu servisa  gošći i Kaštelanke sa 24:26 dolaze na korak zaostatka.

Ponajviše zahvaljujući odličnim servisima Jakšetić Porečanke odlično otvaraju četvrti set i vode 8:5, i održavaju prednost sve do 16:16. Do kraja seta se igralo ponovno „poen za poen“, a gošće koriste prvu grešku i set loptu pa se moralo u „zlatni set“.

U setu odluke novo iznenađenje, gošće kao da su se same predale. Povele su domaće sa 5:1, malo potom i 8:3, i to je praktički bio kraj jer su domaće nastavile s ubitačnim servisima i neprobojnim blokom, što je u konačnici rezultiralo s najuvjerljivijih večeras 15:5.