12.01.2014. 17:44; ; Početna / Slider / Odbojkašice OK Poreč juniorske prvakinje Hrvatske za 2014 godinu…stara ili nova vijest!?

Odbojkašice Poreča još su jednom potvrdile kvalitetu i kontinuitet rada u svom klubu. Petu godinu u nizu juniorke došle do polufinala odnosno finala Juniorskog prvenstva Hrvatske, osim što su već daleke 2009 poražene u polufinalu kasnije i u utakmici za 3. mjesto zadnje četiri godine zasluženo su dolazile do finala, te redom osvajale drugo ili prvo mjesto u Hrvatskoj.

Ovogodišnje prvenstvo izboreno je nakon suverenog osvojenog prvog mjesta u Istri, nakon toga u Primorsko – Istarskoj regiji čime se izborio plasman na samu završnicu na kojoj sudjeluje osam najboljih ekipa Hrvatske.

Kao i prošle godine završnica se igrala u Rovinju proteklog vikenda a juniorke Poreča su ždrijebom došle u grupu sa ekipama koje su i pobijedile redom ŽOK Vibrobeton – Vinkovci (3:0 / 18, 23, 16), ŽOK Split (3:2/ 19, 20, -25,-20, 9) i OK Fortis Volta Zagreb (3:0 /8, 10, 13). Utakmice u grupi pobijeđene su relativno lagano osim utakmice sa OK Split gdje su se igračice Poreča nakon vodstva 2:0 u setovima opustile, te dozvolile splićankama da se vrate u utakmicu, međutim peti set je odigran sigurno i mirno do 15 poena i pobjede 3:2. Ono što je važno kroz tri utakmice u grupi dana je mogućnost igranja svim igračicama, a ujedno se i pripremala postava za samu završnicu turnira.

Polufinale je donijelo utakmicu sa HAOK Mladost, utakmicu ekipa koje su se na prošlogodišnjem prvenstvu susrele u finalu u kojem su zagrepčanke pobijedile 3:1. Utakmica velikog sportskog naboja i rivaliteta odigrala se u subotu navečer pred solidno popunjenim tribinama od kojih je bilo sigurno stotinjak Porečana koji su stvorili paklenu atmosferu i pružili odličnu potporu igračicama Poreča.

Sama utakmica protekla je u velikoj borbi u kojoj su se izmjenjivali brojni napadi, blokovi brojne vrhunske obrane u polju i kvalitetni servisi. U prva dva seta igračice Mladosti su držale prednost i vodile do sredine seta da bi Porečanke preuzele vodstvo, te u dramatičnim završnicama prvog seta kojeg su riješile odličnim blokom i napadom, drugog seta koji su preokrenule od 20:22, do 23: 22 odličnim servisom, a zatim kvalitetnim blokom i sigurnim napadom privele drugi set završnici, dok je treći set bio jednosmjeran i siguran uz odličnu igru Porečkih juniorki. Konačan rezultat 3:0 ( 23, 23, 16).

Nedjeljno finale donijelo je utakmicu prošlogodišnjeg polufinala. Utakmicu koja donosi naslov prvaka Hrvatske dočekana je sa strepnjom u konačni ishod prvenstveno zbog toga što su igračice Poreča od ekipe OK Osijek u prošlogodišnjem kadetskom finalu poražene sa 3:0, a današnji timovi juniorki sačinjavaju uglavnom igračice koje su igrale u kadetskoj konkurenciji.

Opterećene mislima o prošlogodišnjoj finalnoj utakmici kadetkinja Porečanke su utakmicu započele potpuno neprepoznatljivo, bez pravog prijema servisa, bez prepoznatljive igre u obrani i napadu što je rezultiralo sigurnim vodstvom osječanki tijekom cijelog prvog seta kojeg su na kraju i dobile sa za Poreč poražavajućih 13:25. Drugi set je ponudio već nešto drugo naše djevojke su se probudile skupile glave i pružile igru koja se očekivala te u odličnoj igri u kojoj je rezultat bio u egalu do same završnice da bi samu završnicu riješio blok Porečanki koji je pet puta zaredom blokirao najbolju osječku napadačicu i time doveo set sigurno do kraja i rezultata 25:21, treći set je bio jednosmjeran uz odličnu Poreča došlo se do krajnjih 25:12. Četvrti set je opet pružio veliku borbu, međutim uz stalnu kontrolu rezultata i vodstvo Porečkih odbojkašice do same završnice i pobijede 25:20,. 3:1 (-13, 21, 20) u setovima što je bio znak da može početi još jedno veliko slavlje igračica OK Poreč i vjerne Porečke publike koja je opet pružila veliku podršku sa tribina.

Osim prvog mjesta Vedrana Jakšetić proglašena je za najbolju tehničarku turnira, dok je Lena Burilo proglašena za najboljeg igrača turnira.

Ekipa OK Poreč nastupila je u sastavu Lena Burilo, Vedrana Jakšetić, Rene Sain, Ivana Ćosić, Ivana Sučić, Valentina Duspara, Paullina Rogović , Dea Rupčić, Gasparini Martina, Miletić Tea, Sliško Nikolina, Sanja Čizmić, Licul Elena uz trenere Miodrag Stojaković – Miki i Zoran Jendrašić.