Porečani u furioznoj završnici do važne pobjede RK Poreč-RK Nexe 29:27 (14:11)

25.04.2015. 23:54; ; Početna / Sport i rekreacija / Porečani u furioznoj završnici do važne pobjede RK Poreč-RK Nexe 29:27 (14:11)
2015-04-25_23h52_50

Rukometaši Poreča, uz frenetičnu podršku 500-injak gledatelja u Velom Joži, svladali su SEHA ligaša iz Našica i tako istaknuli svoju kandidaturu za regionalnu ligu. Domaći su vodili od početka do kraja, a gosti uspjeli tek jednom poravnati, sredinom drugog dijela.

Otvorili su Jerković, Thoss i Mataija za 3:0 u četvrtoj minuti. Dalje se nastavilo u ritmu „gol za gol“, u kojoj gosti tek u dva navrata dolaze na dva koraka zaostatka, u 16. minuti je bilo 7:5, a u 18. golom Jurjevića 8:6. Porečani u čak pet navrata imaju +4, ali se na predah ipak odlazi s najčešćih +3, semafor je pri odlasku igrača u svlačionice pokazivao  14:11.

Drugi dio otvara Eter s dva gola, pa gosti u 32. minuti sustižu na gol zaostatka. Ponovno slijedi 10-ak minuta igre „gol za gol“ u kojoj Poreč bježi na +2, a Nexe se vraća na -1. Kod 20:18 u 44. minuti precizni su u naredne dvije Eter i Božić-Pavelić, za prvo, ali i jedino poravnanje na utakmici.

U 48. uzvraćaju Huljina i Rađaković, Sakić u 49. vraća na 22:21, a onda trenutci odluke. Domaći mini serijom 4:0 u 54. odlaze na nedostižnih 26:21. Pokušali su gosti sve ne bi li nekako ponovno ulovili priključak, no najdalje se došli  na samom kraju, u zadnjoj minuti, kad s dva uzastopna gola stižu na konačnih i časnih 29:27.

Nije ovo bio dan vratara, najviše obrana sakupio je Čarapina, ali samo sedam. U porečkim redovima daleko najefikasniji Tim Thoss koji je šest puta tresao suparničku mrežu, jednom više od Mataije. Kod gostiju Eter i Brišić-Jaman također postigli po šest golova.