Porečani promašivali, Uskoci pogađali – NK Nehaj-NK Jadran 2:1 (1:0)

24.04.2016. 00:37; ; Početna / Sport i rekreacija / Porečani promašivali, Uskoci pogađali – NK Nehaj-NK Jadran 2:1 (1:0)
2016-04-24_00h35_38

Borbenom izvedbom nogometaši Nehaja svladali su lidera iz Poreča. Pobjeda domaćih posljedica je veće želje i odlučnosti, te napadačke postave koju je trener Tomljanović poslao na travnjak. Istina, ne bi bilo nezasluženo i da su Porečani uzeli bod(ove), jer su imali nekoliko vrlo izglednih prigoda.

Počelo je vatreno ispred Bugarina, Pećanić u petoj minuti, nakon dodavanja Hajdinia, za malo cilja pored gostujućeg gola. U osmoj Pećanić bježi gostima, ali ga oni u zadnji trenutak sustižu i odbijaju u korner.

U 27. Baričević rukometnom lepezom brani udarac Banka, da bi domaći na drugoj strani izborili slobodni udarac na nekih 22-23 metra, koji Ivan Vukelić pretvara u minimalno vodstvo. Vodeći pogodak domaćina ide dosta na „dušu“ nes(p)retnog Bugarina, kojega je lopta iznenadila, prošla kroz živi zid, i okončala po sredini gola u njegovoj mreži. Porečani do odmora propuštaju nekoliko prigoda za poravnanje, najprije Tikas, a malo potom Banko, točnije Flegar koji označava zaleđe nakon jedne nesmotrenosti Baričevića.

U nastavku prijeti ponovno Tikas, ali je Baričević na visini zadatka. A onda, nakon sat vremena igre, trenutak odluke, pogodio je nakon solo-prodora Hajdini. U 78. minuti Pećanić griješi na sredini terena, slijedi munjevita kontra Jadrana, koju rutinski okončava Čabraja i vraća nadu svojoj momčadi. No, sva nastojanja porečke momčadi da do kraja barem poravna ostala su uzaludna.