Porečani lakše nego što izgleda: RK Poreč-RK Metalac 33:31 (18:13)

05.03.2017. 01:03; ; Početna / Sport i rekreacija / Porečani lakše nego što izgleda: RK Poreč-RK Metalac 33:31 (18:13)
2017-03-05_01h02_27

Sve se više Porečani približavaju samom vrhu. Jučer su u svojoj dvorani uvjerljivo pobijedili Metalac, ne rezultatski, već na parketu. Konačnih -2 ne otkriva koliko su Zagrepčani bili daleko od bod(ov)a.

U 22. minuti gostujući vratar Ševo pogađa s gola na gol za 11:10 i tu je još Metalac bio u igri da bi nakon toga furiozni domaćin serijom 7:3 do poluvremena otišao na pet golova prednosti.

Nekoliko puta su uspjeli gosti smanjiti na tri gola razlike, ali najčešće je bilo četiri ili pet da bi s četiri uzastopna gola u razmaku od 57. do 59. minuti došli na 32:31. Mataija se u posljednjim trenucima provukao kroz obranu gostiju i postavio konačnih 33:31.

Petar Medić postigao je devet golova, a Filip Perić sedam dok je Vedran Mataija na četiri pogotka nadodao i osam asistencija. Goste je predvodio Toni Ezgeta sa osam golova.