Porečani iz napetog susreta uzeli dva važna boda – RK Poreč-RK Ribola Kaštela 28:26 (12:10)

13.04.2017. 00:09; ; Početna / Sport i rekreacija / Porečani iz napetog susreta uzeli dva važna boda – RK Poreč-RK Ribola Kaštela 28:26 (12:10)
2017-04-13_00h07_18

U prvom kolu Lige za ostanak, rukometaši Poreča savladali su na svom parketu momčad Ribole Kaštele. Susret je bio neizvjestan gotovo svih 60 minuta, ali pobjeda domaćina itekako je zaslužena.

Ako kažemo da ni u jednom trenutku nije bilo tri pogotka razlike, dovoljno objašnjavamo o kakvom se susretu radilo. Posljednje poravnanje dogodilo se u 54. minuti kada je Medić zabio za 24:24.

Nakon toga Perić i Kušan povisuju na 26:24, da bi do kraja domaćin zadržao dva gola prednosti. Najboljim u njihovim redovima bili su Filip Perić i Vedran Mataija, oba sa po pet pogodaka, dok je Moreno Car obranio deset lopti (35%).

Porečani su sa ovom pobjedom ostali prvi u ligi za ostanak, sa dva boda više od Zameta koji ima 21. Slijede Varaždin 1930 i Rudar sa po 15 prije međusobnog susreta koji je na rasporedu u subtou. Metalac ima 11, a Ribola Kaštela je posljednja sa devet bodova.