IRONMAN S-24

Porečan Aleksandar Benčić Benc osvojio 3. mjesto u kategoriji na “Novomeškom polumaratonu”

16
08.10.2024. 13:49; ; Početna / Sport i rekreacija / Porečan Aleksandar Benčić Benc osvojio 3. mjesto u kategoriji na “Novomeškom polumaratonu”

U nedjelju, 8. listopada 2024., održan je sedmi po redu “Novomeški polumaraton” u Sloveniji, koji je privukao preko 1000 sudionika iz 15 država. Natjecanje je obuhvatilo razne discipline poput canicrossa – utrke sa psima, hodanje na 12 i 21 km, utrke na 5 i 10 km te glavnu polumaratonsku utrku.

Među trkačima se našao i Benc, koji je po prvi put sudjelovao u Sloveniji i na nagovor prijatelja Ozrena Rnjaka konačno otrčao ovu utrku nakon dvije godine čekanja. Utrka mu je bila 27. na polumaraton distanci, čime je broj zemalja u kojima je trčao polumaraton narastao na šest.

U konkurenciji od 306 natjecatelja, Benc je završio na 121. mjestu s vremenom 01:45:16, što je njegovo šesto najbolje vrijeme ikad.

“Iako je rezultat samo 6 sekundi sporiji od onog iz Varaždina prije 15 dana, staza je bila teža i valovitija, pa sam iznimno zadovoljan postignutim”, rekao je Benc. U svojoj kategoriji osvojio je treće mjesto u konkurenciji 12 trkača.

U muškoj konkurenciji pobjednik je bio Jakob Medved s novim rekordom staze od 01:07:17, dok su drugo i treće mjesto pripali Primožu Kobeu (01:08:18) i Mitji Krevsu (01:08:50).
U ženskoj konkurenciji trijumfirala je domaća predstavnica Anja Fink Malenšek s vremenom 01:17:38, dok su Tunde Szabo i Katarina Pišotek zauzele drugo i treće mjesto.

Benc ističe kako je organizacija bila na izuzetno visokoj razini: “Sve je bilo iznimno dobro organizirano, s ljubaznim domaćinima i sadržajem unutar kruga od 100 metara, što je ovu utrku učinilo jednom od najboljih u kojima sam sudjelovao.”